Про участь у відкритій лекції «Європейські вимоги до якості і безпеки продуктів харчування – бачення відомства LAVES Нижньої Саксонії»

5 грудня 2014 року в Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася відкрита лекція «Європейські вимоги до якості і безпеки продуктів харчування – бачення відомства LAVES Нижньої Саксонії» в якій брала участь завідувач лабораторії біотехнології Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Оксана Василівна Щербак.

Лекцію прочитав президент Нижньосаксонського відомства захисту споживачів та безпеки харчових продуктів (LAVES) професор Еберхард Хаунхорст (Федеративна Республіка Німеччина).

Професор Е. Хаунхорст розповів про основні напрямки діяльності його організації, а також вимоги щодо безпеки та якості продуктів харчування в Німеччині. Ці критерії мають велике значення для України, оскільки LAVES відповідає за видачу дозволів підприємствам для виробництва всередині країни і для експорту в рамках зони вільної торгівлі. Він також зупинився на діях, передбачених планом захисту тварин у Нижній Саксонії, виконання яких розпочалося у 2011 році та планується завершитись у 2018 році. Було обговорено можливості співпраці з LAVES щодо досліджень із виявлення ГМО в продуктах рослинного та тваринного походження.

Професор Е. Хаунхорст запросив присутніх на тренінги, які проходять на базі LAVES в рамках програм Європейського союзу.