Про участь Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН в проекті FAO зі збереження та раціонального використання генофонду бурої карпатської породи великої рогатої худоби.

fao20161 119 жовтня 2016 року на базі Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбулася нарада з представниками FAO (Тібор Зукс, Олаф Тімме) щодо узгодження плану дій з підготовки проекту за підтримки FAO зі збереження і раціонального використання генофонду бурої карпатської породи великої рогатої худоби. Країнами-учасниками проекту є Україна, Грузія, Вірменія.

У вступному слові директор Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН академік НААН Михайло Гладій наголосив, що за чіткого узгодженого плану дій з підготовки такого міжнародного проекту, реалізація ключових завдань стратегії збереження і раціонального використання генофонду худоби транскордонної бурої карпатської породи сприятиме розширенню наукової співпраці між Україною і ЄС. fao20161 2

У ході наради з узгодження плану підготовки вказаного проекту Тібор Зукс, Олаф Тімме (FAO), Андрій Гетя (НУБіП України), Юрій Полупан (ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН) наголосили, що основними його складовими є створення бази даних тварин бурої карпатської породи в Україні, проведення генетичного аналізу тварин та формування селекційного ядра, через окреслення специфічності біологічних якостей та сиропридатності молока від корів зазначеної породи, формування бізнесової привабливості та політики зростання інтенсивності розведення худоби, зокрема за використання біотехнологічних методів.