Про проведення навчання (перепідготовку) експерт-бонітерів

 

Ефективне поліпшення поголів’я молочних та молочно-м’ясних порід великої рогатої худоби не може бути досягнуто без використання сучасних методів оцінки тварин. Одним з найбільш поширених інструментів селекційної роботи є експертна оцінка екстер’єру корів, яка проводиться в племінних господарствах і дає змогу відібрати кращих тварин за типом.

З метою проведення навчання експерт-бонітерів Інститутом розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН з 31 жовтня до 2 листопада 2016 року на базі ДП “ДГ “Христинівське” м. Христинівка Черкаської області проведено семінар-навчання “Експертна оцінка екстер’єру худоби молочних та молочно-м’ясних порід”. У роботі заходу взяли участь працівники наукових установ мережі Національної академії аграрних наук України та студенти факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування.

Організатором та безпосереднім керівником навчання виступив заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН доктор с.-г. наук, професор Ю.П.Полупан.

У ході проведення навчання учасники були ознайомлені з принципами оцінки молочної худоби за екстер’єром (10 основних промірів, 10 описових лінійних ознак типу будови тіла за шкалою бонітування і лінійних ознак типу будови тіла за шкалою пропонованої у відповідності до рекомендацій ICAR). За результатами атестації учасники заходу отримали Свідоцтва експерт-бонітера.