Екскурсія учнів Скандинавської гімназіїПро науково-практичний семінар «Реалізація біотехнологічних рішень для відновлення стада свиней миргородської породи в Україні»

alt7 листопада 2018 року за участі кандидата с.-г. наук Оксани Щербак на базі науково-виробничого відділу Інституту свинарства і АПВ НААН (с. Тахтаулове Полтавської області) проведено спільний науково-практичний семінар «Реалізація біотехнологічних рішень для відновлення стада свиней миргородської породи в Україні».

Слід зазначити, що 6 серпня 2018 року у ДП «ДГ ім. Декабристів» Інституту свинарства і АПВ НААН (Миргородський район Полтавської області) у відібраних зразках матеріалу загиблих тварин фахівці виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней. Основне поголів’я миргородської породи свиней було ліквідовано відповідно до плану заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней. Наразі в Україні залишилося близько шести свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи. Ці тварини споріднені між собою та такого наявного поголів’я занадто мало для відновлення породи.

Програмою семінару було передбачено ознайомлення та застосування сучасних біотехнологічних методів відтворення у свинарстві – штучне осіменіння кріоконсервованою спермою кнурів, внутрішньоматкове осіменіння свиноматок малими дозами сперми. Впродовж проведення практичної частини семінару було здійснено штучне осіменіння свиноматки миргородської породи кріоконсервованою еякульованою спермою чистопородного кнура миргородської породи. Слід відмітити, що такий генетичний матеріал накопичено та зберігається в банку генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН.

У ході семінару відбулося узгодження плану дій щодо співпраці інститутів з ефективного впровадження сучасних біотехнологічних рішень для відновлення миргородської породи свиней.