Про участь у конференції «Kyiv Non-Coding Meeting 2018»

alt21 листопада 2018 року завідувач лабораторії біотехнології відтворення Оксана Щербак взяла участь у конференція «Kyiv Non-Coding Meeting 2018», яка проходила у «Premier Hotel Lybid» (м. Київ). Конференцію організовано та проведено компанією БіоЛабТех ЛТД у партнерстві з Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України з нагоди 100-річчя Національної академії наук України.

Слід зазначити, що ключовими на конференції були виступи Андрія Доманського (Institute of Biotechnology, University of Helsinki, Finland) та Оксани Півень (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України), які висвітлили роль мікроРНК у розвитку та підтримці нейронів та особливостях застосування системи CRISPR для кардіоміогенного перепрограмування фібробластів.

Фахівці з продукції ТОВ БіоЛабТех ЛТД Ольга Зуєва та Олена Драгущенко представили доповіді «Хімічні та фізичні методи трансфекції від Thermo Fisher Scientific: система електропорації Neon Invitrogen» та «Цифрова та кількісна ПЛР від Thermo Fisher Scientific у молекулярно-біологічних дослідженнях».

В роботі конференції прийняв участь відомий український патофізіолог, генетик, професор Віктор Досенко. Слід зазначити, що цей український вчений одним із перших в Україні розпочав дослідження мікроРНК у патологіях серця.

Під час панельної дискусії учасники обмінялись думками щодо сучасних підходів до інтеграції інноваційних наукових технологій та медицини. Наголошено на доцільності виконання фундаментальних досліджень з вивчення ролі мікроРНК у розвитку патологій. Світові дослідження останніх років все більше вказують на роль мікроРНК у функціонуванні багатьох клітинних процесів. Саме тому альтернативні підходи та методи, що спрямовані на вивчення зв’язку окремих мікроРНК із порушенням клітинних процесів мають велике наукове та медико-біологічне значення.