Про участь у семінарі «Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу»

alt5 грудня 2018 р. у готелі «Premier Hotel Lybid» (м. Київ) компанією БіоЛабТех ЛТД організовано та проведено семінар «Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу». Захід проведено з метою підвищення кваліфікації, обміну досвідом роботи та налагодженням міжнародної співпраці між фахівцями з молекулярної біології та генетики, а також для контролю якості продукції в сільському господарстві, харчовій та фармацевтичній промисловості.

Слід зазначити, що спікерами семінару були представники компанії БіоЛабТех ЛТД та Українського інституту експертизи сортів рослин (м. Київ), які висвітлили провідні молекулярні методи ідентифікації та типування сортів рослин, перевірки насіння на сортову чистоту та плоїдність, законодавчі аспекти та стандартизовані методики експертної оцінки сортів рослин. Серед учасників семінару були представники комерційних компаній, вищих навчальних та наукових закладів.

Від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН в роботі семінару взяли участь Оксана Щербак та Кирило Копилов. В роботі семінару прийняв участь професор Олександр Любинський (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка).

В режимі науково-оглядової інформації свої доповіді представила фахівець з продукції напрямку агрогеноміка (БіоЛабТех ЛТД) Олена Лисенко, яка детально зупинилась на визначенні сортової чистоти молекулярно-генетичними методами за допомогою систем для ПЛР, капілярного секвенування та електрофорезу. Поділилась досвідом щодо практичного застосування редагування геному рослин системою CRISPR-Cas9 з метою отримання корисних якостей.

Під час дискусійної панелі відбувся обмін думками щодо законодавчих аспектів та стандартизованих методик експертної оцінки сортів рослин та порід тварин. Крім того, наголошено на доцільності застосування новітніх технологій з редагування геному рослин та тварин з абсолютним кількісним аналізом генетичних змін.

Організатори семінару особливу увагу звертали на обмін інформацією про новітні досягнення в редагуванні геному системою CRISPR-Cas9 у фундаментальних та прикладних дослідженнях.