З нагоди 80-ї річниці від дня народження академіка НААН Валерія Петровича Бурката відбувся Всеукраїнський науковий семінар за міжнародної участі

f.ceminar27.02.19byrcat

      27 лютого 2019 р. в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН відбувся Всеукраїнський науковий семінар «Методологічні аспекти розведення, генетики і біотехнології у тваринництві» присвячений 80-й річниці від дня народження академіка НААН Валерія Петровича Бурката, директора зазначеної наукової установи (2002 – 2009 рр.).  
        До роботи семінару долучилися представники президії НААН, працівники Інституту, відомі вчені, державні діячі, а саме: перший віце-президент академік НААН М.В. Гладій, Герой України академік НААН Ю.Ф. Мельник, академіки НААН М.І. Бащенко та В.І. Ладика, член-кореспондент НАН України, президент Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова В.А. Кунах,  дружина В.П. Бурката Наталія Євгеніївна, а також представники наукових установ і племінних дослідних господарств НААН, Полтавської державної аграрної академії, Подільського державного аграрно-технічного університету, наукових установ Канади і Республіки Молдова, тощо.
        Директор Інституту член-кореспондент НААН Ю.П. Полупан висвітлив життєвий і науковий шлях В.П. Бурката та його істотний внесок у розвиток методології, генетичних та біотехнологічних аспектів племінної справи і селекції у тваринництві другої половини двадцятого – початку двадцять першого століть. Зокрема відзначалося, що Валерій Петрович є один із фундаторів нової теоретичної концепції селекційного перетворення генофонду порід, основні концептуальні положення якої покладено в основу методик виведення національних високопродуктивних спеціалізованих порід та типів великої рогатої худоби, а також вирішення  науково-методичних і організаційних аспектів розв’язання актуальної проблеми збереження генофонду вітчизняних порід тварин.
       Начальник відділу зоотехнії та ветеринарної медицини Відділення зоотехнії НААН О.І. Костенко відзначив поєднання високих наукових і організаційних здібностей академіка НААН В.П. Бурката,  завдяки чому були створені виробничі і впроваджувальні структури у племінному тваринництві, які забезпечили масштабне генетичне поліпшення вітчизняного поголів’я тварин і суттєве зростання його продуктивності.
        Учасники семінару згадували багатогранність вченого, його патріотизм і активну життєву позицію, глибоке знання історії рідного краю та публіцистичний хист.