Нове

Більше статтей...

У читальній залі Інституту презентовано книжкову виставку "Наукові публікації вчених Інституту за 2020 рік"

08.02.2021 Експозиція представляє наукові збірники, рекомендації та методичні рекомендації, програми, каталоги, матеріали конференцій, статті в наукових збірниках та журналах. Усього за рік ученими опубліковано 107 наукових праць: книги та брошури – 14 видань; статті, тези – 93. На виставці представлено як вітчизняні, так і зарубіжні видання в яких опубліковано 13 статей, серед них 6 – проіндексовано наукометричними базами даних Web of Science і Scopus. Запрошуємо до перегляду.

Участь у веб-конференції, присвяченій відкриттю програми Європейського Союзу «Горизонт Європа»

02.02.20212 лютого 2021 року з 12.30 до 18.00 в онлайн режимі відбулася веб-конференція, присвячена відкриттю програми Європейського Союзу «Горизонт Європа». В ході даної конференції було представлено пріоритети Європейського Союзу при функціонуванні програми, наголошено на важливості дотримання Цілей сталого розвитку, комерціалізації розробок та важливості мітигації змін клімату. Серед виступаючих слід назвати Терезу Червінську – віце-президента Європейського Інвестиційного банку, Крістіна Елера – депутата Європарламенту, Марка Фергюссона – генерального директора Наукового фонду Ірландії та Головного наукового консультанта уряду Ірландії, Мігеля Белло Мора – СЕО Міжнародного Атлантичного дослідницького центру, Марію Терезу Фабрегос Фернандес - директора Групи з відновлення та сталого розвитку Європейського Союзу, Паскаля Ламі – директора Ради директорів програми Європейського Союзу «Здорові океани, моря, прибережні території та внутрішні води», Марію Габріель – уповноважену Європейської Комісії в Раді директорів програми з досліджень та інновацій, Річарда Робертса – Нобелівського лауреата з фізіології та медицини, Марію де Граціа Карвалья – депутата Європарламенту, відповідальну за медіа-зв’язки по програмі «Горизонт Європа». Перша сесія проходила з 12-30 до 3 години дня під головуванням Жана-Еріка Паке – генерального директора Ради директорів програми Європейської комісії з досліджень та інновацій.

Виступаючими відмічалася важливість науки в поступі суспільства до більш сталого розвитку та необхідність співпраці в  межах Європи та світу для досягнення даної мети. Слід відмітити активну участь представників урядів розвинутих країн та країн, що розвиваються в роботі конференції. З вступними доповідями виступили Міністри Франції, Німеччини, Іспанії, Болгарії, Мальти, Чехії, Словаччини, Хорватії, Греції, Норвегії, Словенії. Серед запрошених доповідачів виступив Ларс Монтеліус – директор Міжнародної Іберійської лабораторії з нанотехнологій. Завдяки широким можливостям онлайн-трансляції конференцію на початкових стадіях переглядали більше 3000 людей.

 

Про затвердження заводської лінії Лідера 1926780 української червоно-рябої молочної породи великої рогатої худоби

lider 06.01.2021

 

Нове селекційне досягнення у тваринництві – заводська лінія Лідера 1926780 української червоно-рябої молочної породи великої рогатої худоби за основними селекційними ознаками: середній надій корів за першу лактацію становить 6539 кг молока, з вмістом жиру – 3,88 %  та  молочного  жиру –  255,3 кг, з вмістом білка – 3,17 %. За третю лактацію  продуктивність  становить 7091 кг молока, з  вмістом жиру –  3,82 %,  та  молочного  жиру –  271 кг, з вмістом білка – 3,13 %. Корови характеризуються міцним щільним типом конституції, пропорційно складені, мають добре розвинуту середню частину тулуба, вим’я переважно ванноподібної форми з рівномірно розвиненими чвертями, індекс вим’я становить 48–49 %, придатне до машинного доїння, швидкість молоковіддачі становить 1,95–2,05 кг/хв. Середня жива маса корів – 570–640 кг.

 

 

 

27 січня 2021 р. відбулося покладання квітів з нагоди відзначення 182-ї річниці від Дня народження Павла Платоновича Чубинського

27.01.202127.01.2021227 січня 2021 р. відбулося покладання квітів з нагоди відзначення 182-ї річниці від Дня народження Павла Платоновича Чубинського, видатного українського етнографа, письменника, енциклопедиста, борця за відродження української духовної культури. Спільнота Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН,  керівники Пристоличної ОТГ на чолі з сільським головою Миколою Каськівим та за участі представників громади вшанували пам’ять видатного земляка.  Прозвучали теплі слова про діяльність і наукову спадщину П. П. Чубинського. Також було зазначено, що територія батьківщини Чубинського сьогодні потребує економічного і культурного розвитку, зокрема потрібно розглядати питання щодо будівництва музею-садиби П. П. Чубинського.

Про онлайн-лекції для здобувачів вищої освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

21.11.2020Реалізуючи завдання Угоди про співпрацю між інститутом і ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», 18 листопада 2020 року науковцями Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН проведено онлайн-лекції для здобувачів вищої освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» під час проходження ними навчальної практики з генетики з основами селекції.

Із вступним словом щодо діяльності інституту, його стратегічної мети та перспектив подальших досліджень виступила  перший заступник директора з наукової роботи, академік НААН Світлана Ковтун.

Цікаві і змістовні лекції було представлено кандидатом с.-г. наук Ольгою Бірюковою (Генетичні основи селекції у тваринництві), кандидатом біол. наук Дмитром Басовським (Інбридинг у молочному скотарстві), кандидатом с.-г. наук Марією Добрянською (Молекулярно-генетичні методи досліджень у тваринництві), кандидатом с.-г. наук Любов Стародуб (Збереження генофонду локальних і зникаючих порід сільсько­господарських тварин в Україні). Лекцію за темою «Трансплантація ембріонів великої рогатої худоби» представила асис­тент кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського національного аграрного університету Ірина Люта, висвітливши результати спільних досліджень (http://ua-news.mnau.edu.ua/2020/11/SPIVPRATsIa-ZAKLADIV-VYShchOI-OSVITY-IZ-NAUKOVYMY-USTANOVAMY-UKRAINY.html)

 В результаті прослуханої інформації здобувачі вищої освіти збагатили свої знання в галузі генетики з основами селекції.

 

Проведено звітне засідання координаційно-методичної ради

16.11.2020212–13 листопада дистанційно, за використання сервісу відеоконференцій Zoom, відбулося засідання координаційно-методичної ради з розгляду коротких звітів про результати виконання завдань за 2016–2020 рр. та 2020 рік з ПНД № 37 «Система роботи в популяціях і збереження біологічного різноманіття генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин»  («Збереження генофонду порід») та підпрограми 1 «Методи селекційно-генетичного удосконалення тварин та системи моніторингу і оцінки генетичних ресурсів скотарства» ПНД № 29 «Розроблення інноваційних технологій виробництва, систем годівлі та методів селекції великої рогатої худоби і забезпечення якості продукції скотарства» («Скотарство»). З інформацією про результати проведених досліджень виступили керівники та відповідальні виконавці завдань з 12 наукових установ та дослідних станцій. Проведено обговорення представлених звітів з виступами рецензентів та подані рекомендації з підготовки остаточних звітів. На засіданні затверджено персональний склад координаційно-методичної ради на 2021 рік та план роботи ради на перше півріччя наступного року.

16.11.20201Підсумували роботу засідання голова координаційно-методичної ради, директор інституту Ю. П. Полупан, заступниця голови – С. І. Ковтун та начальник Відділу ветеринарної медицини та зоотехнії апарату Президії НААН О. І. Костенко. За результатами роботи координаційно-методичною радою прийнято ухвалу засідання.

Вчені Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН взяли участь у ювілейній конференції з міжнародною участю «Наука про тварин – завдання та інновації» (Республіка Болгарія)

08.11.20205 листопада 2020 року науковці та аспіранти Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН взяли участь у ювілейній Zoom ко  нференції з міжнародною участю «Наука про тварин – завдання та інновації», яка присвячена 70-річчю створення Інституту тваринницьких наук (м. Костинброд, Республіка Болгарія) (file:///C:/Users/фокстрот/Downloads/Conference%20Programme.pdf).

Серед доповідачів у відкритті конференції з вітальним словом виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, директор Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Ю. П. Полупан. Сформовано напрями подальшої співпраці між інститутами.

У роботі конференції взяли участь науковці з наукових установ аграрного, медичного та біологічного профілю Республіки Болгарія, України, Республіки Сербія, Республіки Молдова, США та інших країн, а також профільного міністерства Республіки Болгарія. Результати досліджень науковців Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН за напрямами селекції та розведення тварин, біомаркірування та біотехнології були представлені в пленарній частині та в трьох секціях. Слід зазначити, що було представлено результати спільних досліджень Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, Миколаївського аграрного університету та клініки «Neway Medical P.C(м. Нью-Йорк, США).

 

Підготовка до участі в онлайн-конференції у Республіці Болгарія

01.11.20201Науковці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН та Миколаївського національного аграрного університету 5 листопада 2020 року візьмуть участь у ювілейній онлайн-конференції з міжнародною участю «Наука про тварин – завдання та інновації», яка присвячена 70-річчю створення Інституту тваринницьких наук (м. Костинброд, Республіка Болгарія) file:///C:/Users/фокстрот/Downloads/Conference%20Programme.pdf). На секції «Розведення, генетика і репродукція тварин» заплановано доповідь асистента кафедри Миколаївського національного аграрного університету Ірини Миколаївни Лютої щодо результатів спільних досліджень з формування групи корів-донорів та трансплантації ембріонів в Україні.

Статтю за вказаною темою буде опубліковано у журналі «Науки про тварин (болгарський журнал про сільськогосподарських тварин)» (http://animalscience-bg.org).

ТЕТЯНА ІЛЬНИЦЬКА: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ ПО ВІДНОВЛЕННЮ ПОЛІСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ КОНЕЙ

25.10.202020 жовтня 2020 року в прес-центрі Українського кризового медіа-центру презентували проект з відновлення популяції поліських коней.

Розроблюється Програма реконструкції поліської популяції коней. Першим зі етапів є експедиційна робота з пошуку коней, за ознаками близькими лісовому тарпанові. Сучасна система генетичних досліджень дає можливість отримати досить швидкі результати селекції. Перші здобутки цієї ініціативи можна буде побачити орієнтовно за 15 років. За цей час Україна вже матиме збережену породу коня, усі копита якого будуть українські. «Наша амбітна мета – відродження поліської породи коней. Ми маємо активістів, ентузіастів, працюємо з фахівцями», – заявила Євгенія Дорофеєва, голова ГО «Орелі».

«Коли ми почали цікавитись цим питанням – знайшли інформацію, що білоруси ведуть роботу з відродження цієї популяції. Ці коні досить унікальні, мали високу продуктивність, цікаві для роботи та сільського господарства, брали участь в національних обрядах. Враховуючи відокремлену культуру Полісся, особливості ґрунту та лісу – іншим коням було там доволі важко вижити. Всі коні, яких завозили на цю територію – не виживали. Поліського коня вигідніше було утримувати з економічної точки зору. В 1962 році ця популяція ще існувала. Пізніше з приходом індустріалізації та розпадом СРСР конярство занепало», – розповіла Тетяна Ільницька, експертка з конярства, наукова співробітниця Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, президент ГС «Асоціація кіннозаводчиків України» Тетяна Ільницька зазначила, що кінь поліської породи відповідає вимогам, які висуває місцевість. Його зріст коливається в межах 140-146 см, він має сухі міцні кінцівки, п’ятку на копитах, переважно темної масті, на кінцівках має зеброїдність, м’якого характеру, дружнього до людини.

Учасники презентації наголосили, що призначення цього коня сьогодні – це кінний туризм. «Ми повинні зберігати цю породу, бо це наша національна гордість. У всіх народів є свої аборигенні породи. Нема мабуть у світі жодної країни, яка б не мала своїх порід. Економічний аспект питання відродження поліської породи  – це внутрішній туризм, який в умовах пандемії має розвиватися. Поліський кінь може допомогти нам відкривати природу. Цей кінь може їсти плоди з лісу, пити болотну воду, яку інші породи не можуть пити, тощо», – зазначив Юрій Ягусевич, власник стайні “Щербаті Цуглі”, ініціатор проекту. Він підкреслив, що дуже важливо, щоб ця порода мала міжнародне визнання. «Так само як наші олімпійські чемпіони представляють Україну – нас можуть у світі представляти поліські коні», – додав він.

Наталка Лещенко, етнографиня, наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, розповіла, що її центр займається експедиціями по Поліссю і всюди її колеги натрапляли на згадки про низького, спокійного, але комунікабельного коника. «Мене це зацікавило, коли я почула про весільний обряд, коли коня заходили в хату і він мав показати чи чесна молода. Я цікавилася, яким чином кінь може зайти в хату. Нещодавно такого коника ми завели в хату і його нічого не збентежило, навіть замкнене середовище і гомін навколо», – сказала вона. Поліський кінь століттями жив в замкненій системі українського полісся і жив постійно біля людини беручи участь і в роботі, і в обрядах. Кінь супроводжував молодих неодружених парубків в останній шлях, коня заводили в хату на Різдво, прикрашали особливим чином, що свідчить про те, що він саме брав активну участь у обрядах, а не просто знаходився поряд як атрибут.

Учасники презентації заявили, що втрата поліського коня, з яким українці поставали як нація, може стати справжньою трагедією.

Переглянути презентацію можна за посиланням

https://youtu.be/zKQOnDzLccM

 

Проведено засідання спеціалізованої вченої ради відповідно до «Порядку проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії»

23.10.202021 жовтня 2020 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН на спеціалізованій вченій раді ДФ 27.355.01 відбувся захист дисертаційної роботи Типило Христини Тарасівни на тему «Каріотипова мінливість окремих видів сільськогосподарських тварин родини Bovidae», представлену на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 – біологія.

До складу разової спеціалізованої вченої ради ввійшли: Копилов К. В., доктор сільськогосподарських наук, професор (голова ради), Ковтун С. І., доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН (рецензент), Джус П. П., кандидат біологічних наук (рецензент), Димань Т. М., доктор сільськогосподарських наук, професор (офіційний опонент), Гузєватий О. Є., кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник (офіційний опонент).  В результаті обговорення основних положень дисертаційної роботи спеціалізована вчена рада одноголосно прийняла рішення про присудження її автору  Типило Х. Т. ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 – біологія.

Відео і аудіозаписи засідання спеціалізованої вченої ради розміщені на сайті Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН.

Про участь у щорічній зустрічі Американської та Канадської асоціації ембріотрансплантації

02.10.2020В рамках співпраці із проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США Інститут розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН з 2021 року набуває членства в Американській асоціації ембріотрансплантації (American Embryo Transfer Association).

6–7 жовтня 2020 р. науковці інституту взяли участь у щорічній зустрічі Американської та Канадської асоціацій ембріотрансплантації. Цього року зустріч мала формат віртуальної на платформі Zoom. Свої доповіді представили провідні вчені в галузі репродуктивних біотехнологій в тваринництві. Слід зазначити, що Кліффом Лембом були представлені досягнення в MOET (Multiple Ovulation and Embryo Transfe) для нарощування поголів’я м’ясної худоби. Дженніфер Барфілд в своїй доповіді зупинилась на технологічних рішеннях кріоконсервації ембріонів отриманих в умовах in vivo та in vitro. Ентоні МакНіл торкнувся таких важливих питань, як генетика та селекція в тваринництві. Дж. С. Хаммонд та Марк Гардінер представили «свіжу» точку зору на технології отримання та пересадки ембріонів. Основну доповідь присвячену питанням технології та стійкості приставила Сара Плейс. Пітер Хансен представив напрацювання з питання впливу теплового стресу на розмноження тварин і як вирішити цю ситуацію за допомогою трансплантації ембріонів.

Другий день зустрічі був присвячений обговоренню оновлених вимог щодо експорту ембріонів, керівних принципів сертифікації AETA, маркування та ідентифікації ембріонів, розгляду основних принципів та правил для оцінки ембріонів великої рогатої худоби in vivo.

Також доповідачі зупинились на застосуванні інтравагінальних імплантатів Р4 (CIDR) в технології ембріотрансплантації та сучасних підходах до схем обробки тварин гормональними препаратами.

Слід зазначити, що участь у цьогорічній зустрічі AETA and CETA/ACTE  стала корисним досвідом для науковців нашого інституту, завдяки якому було отримано велику кількість теоретичних та практичних знань для розширення обізнаності щодо сучасних тенденцій в технології трансплантації ембріонів.

Висловлюємо вдячність проєкту «BioUkraine» Фундації Україна-США наданий грант для участі в цій зустрічі (https://bioukraine.org/programs/travel-grants/).

Про участь у 29-й Міжнародній медичній виставці «Охорона здоров'я»

18.10.2020.1З 7 по 9 жовтня 2020 року традиційно відбулась 29-а Міжнародна медична виставка «Охорона здоров'я» (м. Київ, Броварський пр., 15, Міжнародний виставковий центр).

Цього року головне місце в експозиції виставки займало обладнання та медичні технології для профілактики, своєчасної діагностики захворювань та реабілітації пацієнтів, а також оснащення операційних та відділень екстреної допомоги.

Невід’ємною частиною виставки була науково практична програма Public Health:Congress & Events, що включала біля 30 івентів, серед яких були конгреси, профільні конференції, семінари, майстер-класи, фахові школи, тренінги для спеціалістів та  медичного менеджменту. Більшість заходів були присвячені актуальним питанням сьогодення, а саме організації роботи та життєдіяльності медичних закладів в умовах пандемії.

Науковцям Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН насамперед цікавою була експозиція з інноваційними продуктами та обладнанням для репродуктивної та перинатальної медицини. Найяскравішу новинку продемонструвала Медична служба Збройних Сил України, а саме сучасну мобільну медичну лабораторію (МЛМ). Така лабораторія є унікальною та вперше була представлена фахівцям саме на виставковому майданчику Public Health 2020. В рамках виставки на базі МЛМ проходив тренінг «Застосування ПЛР у діагностиці інфекційних захворювань у польових умовах». Під час якого була представлена загальна характеристика та призначення МЛМ, принципи роботи, техніка безпеки медичного персоналу, умови проведення ПЛР у лабораторній практиці Служби превентивної медицини МО України, підбір та використання засобів індивідуального захисту, відбір пакування та транспортування проб (метод потрійного пакування), детекція патогенів методом ПЛР у реальному часі в умовах МЛМ та застосування тест-систем у ранній діагностиці збудників інфекційних захворювань.

Слід відмітити, що Виставка впевнено тримає руку на пульсі всієї галузі охорони здоров'я та є найбільш авторитетною платформою для ознайомлення, тестування та просування сучасного медичного обладнання, обміну досвідом фахівців не тільки медицини. Під час ознайомлення із експозицією виставки науковці Інституту надавали консультації представникам іноземних компаній та вітчизняним підприємцям.

Отже, виставка «Охорона здоров'я 2020» в черговий раз підтвердила статус міжнародної та провідної, яка забезпечила обмін досвідом, отримання значної кількості корисної інформації, ділові знайомства. Участь у таких виставках забезпечує не лише теоретичними, а й практичними навичками, що в свою чергу позитивно впливає на подальше професійне зростання науковця.

Проведено Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Сучасні методи селекції і генетики у тваринництві»

18.10.2020.k

6 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Сучасні методи селекції і генетики у тваринництві», присвячена вшануванню 95-ї річниці від дня народження першого директора інституту, доктора сільськогосподарських наук, професора Володимира Юхимовича Недави. Конференція проходила онлайн в режимі Zoom для відеоконференцій.

Відкрив конференцію і виступив з доповіддю директор Інституту член-кореспондент НААН Юрій Полупан.

У роботі конференції взяли участь понад 40 осіб, а саме – академік-секретар Відділення зоотехнії НААН, доктор с.-г. наук, член-кореспондент НААН О. М. Жукорський, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор с.-г. наук, академік НААН В. І. Ладика, працівники інституту, відомі вчені, представники науково-дослідних установ мережі НААН, академії наук Республіки Молдова, закладів вищої освіти України тощо.

Учасники конференції відзначили, що професор В. Ю. Недава – теоретик, практик, організатор дослідної справи у тваринництві України, серед основних здобутків якого – виведення високопродуктивних конкурентоспроможних спеціалізованих порід і типів великої рогатої худоби на основі відтворювального схрещування, сучасних досягнень генетики та біотехнології.

Матеріали конференції опубліковано черговим окремим виданням (file:///C:/Users/Aspirantura/Downloads/22.06.2020%20(2).pdf).

 

Про науково-практичний семінар у ТОВ “Агрофірма “Світанок” Донецької області

09.10.202029–30 вересня 2020 року науковцями інституту Сергієм Приймою та Ніною Михайленко проведено науково-практичний семінар з оцінки типу будови тіла корів-первісток у ТОВ “Агрофірма “Світанок” Марʼїнського району Донецької області. Господарство ефективно займається розведення великої рогатої худоби українських червоної та чорно-рябої молочних і голштинської порід. У процесі роботи семінару були використанні різні методи оцінки екстер’єру, а саме взяття промірів та окомірна лінійна оцінка за чинною інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід і міжнародною системою відповідно рекомендацій ICAR. Проведена практична експертна оцінка екстер’єру 84 корів первісток.

Навчальний семінар у рамках реалізації проекту «Академія сучасних профспілкових лідерів» від Київської обласної профспілки працівників агропромислового комплексу

prof05.10.2000Співробітниця інституту Чорноостровець Наталія Михайлівна, секретар Первинної профспілкової організації нашого інституту взяла участь у виїзному навчальному семінарі в рамках проекту "Академія сучасних профспілкових лідерів", який відбувся в м. Кам’янець-Подільський 23–25 вересня 2020 р. Програма семінару включала лекції фахових викладачів за темами: ,,Комунікації із ЗМІ при проведенні публічних заходів", "Позиціювання профспілки у соціальних медіа", "Профспілкові лайфхаки: як побудувати ефективну організацію від А до Я" та актуальні моменти Кіберсоціалізації в умовах карантину. Організатор заходу – Київська обласна профспілка АПК. Зустріч пройшла інформативно, набуті знання та навички сприятимуть підвищенню ефективності роботи первинної профспілкової організації інституту.

Детальніше про семінар:

https://www.facebook.com/pg/kiyvobkom/posts/

https://nubip.edu.ua/node/81481

Розширення співпраці з проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США. Щорічна онлайн зустріч Американської та Канадської асоціацій ембріотрансплантації

05.10.2020grantВ рамках співпраці із проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США Інститут розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН з 2021 року набуває членства в Американській асоціації ембріотрансплантації (American Embryo Transfer Association).

6–7 жовтня 2020 р. асоціацією буде проведено Віртуальну щорічну зустріч, у якій науковці інституту візьмуть активну участь (https://www.aeta.org/default.asp). Участь стала можливою завдяки отриманому Щербак Оксаною Василівною гранту для участі в цій зустрічі (https://bioukraine.org/programs/travel-grants/).

За результатами участі 19 жовтня 2020 р. нами спільно з науковцями Миколаївського національного аграрного університету (організатор – асистент кафедри Ірина Миколаївна Люта) буде проведено ІІІ Всеукраїнський онлайн-семінару «Співпраця з проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США. Підсумки участі у віртуальній щорічній зустрічі Американської та Канадської асоціацій ембріотрансплантації». Будуть сформовані матеріали зустрічі на основі наданого нам доступу до відповідних презентацій. Після обговорення відібрані матеріали зустрічі буде направлено науковцям установ-співвиконавців ПНД НААН № 37 «Збереження генофонду порід» та профільних вищих навчальних закладів.

 

 

Участь у міжнародній інтернет-конференції

dz.24.09.2020Закордонна сільськогосподарська служба Департаменту сільського господарства США (FAS USDA) запросила представників НААНУ до участі в інтернет-конференції «Міжнародний досвід використання та регулювання ГМ», яка відбулась 23 вересня 2020 року. У конференції як зареєстрований учасник взяла участь завідувачка відділу генетики і біотехнології тварин Інституту, доктор сільськогосподарських наук Valentyna Dzitsiuk.

Метою інтернет-конференції було обговорення учасниками питань з розробки нормативно-правової бази регулювання використання генетично модифікованих джерел, необхідності узгодження національних інтересів України, пріоритетів процесу адаптації законодавства з нормами ЄС та дотримання зобов’язань на міжнародній арені.

 

Вітаємо лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки 2019 року

der.premiia.24.09.2020

 Дирекція інституту від імені всього колективу щиросердечно вітає голову вченої ради інституту, першого віце-президента НААН Михайла Васильовича Гладія з  високою державною нагородою – лауреата Державної премії в галузі науки і техніки 2019 року, яка присуджена Указом Президента України № 4/2020 від 13 січня 2020 року за роботу «Створення нових мінеральних сполук і поліфункціональних наноматеріалів та їх використання у тваринництві та ветеринарній медицині». 

  Також лауреатами стали академік НААН Снітинський Володимир Васильович, академік НААН Влізло Василь Васильович,  член-кореспондент НААН Федорук Ростислав Степанович, доктор біологічних наук Іскра Руслана Ярославівна, доктор технічних наук Каплуненко Володимир Георгійович, академік НААН Седіло Григорій Михайлович, член-кореспондент НААН Ратич Іриней Борисович.

   Щиро вітаємо лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки 2019 року.

24.09.2020http://naas.gov.ua/newsall/newsnaan/6270/

http://naas.gov.ua/slide/naukovts-naan-udosto-n-derzhavno-prem-ukra-ni-v-galuz-nauki-tekhn-ki-2019-roku-v-ta-mo-laureat-v-z-v/

Про експедицію обстеження стада та участь у конференції молодих вчених, присвяченій пам’яті професора О. Д. Бугрова

kon.18.09.2020Співробітники інституту 14–18 вересня 2020 року провели експедиційне обстеження стада великої рогатої худоби айрширської породи ДП «ДГ ім. Декабристів Інституту свинарства і АПВ НААН». Популяційно-генетичні дослідження поголів’я проведені в межах виконання науково-технічних робіт щодо організації моніторингу малочисельних порід і видів сільськогосподарських тварин за договором з Міністерством освіти і науки України.

Одержані результати досліджень також були представлені на виїзній ХІV Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених «Науковий прогрес у тваринництві і птахівництві», присвяченій 90-річчю від дня народження доктора біологічних наук, професора Олексія Дмитровича Бугрова. Конференція організована Інститутом тваринництва НААН та Державною дослідною станцією птахівництва НААН.

Детальніше про конференцію: http://animal.kharkov.ua/index.php/537-molodi-vcheni2020

Опубліковано матеріали конференції http://animal.kharkov.ua/archiv/molodi_vcheni/Young%20scientists_2020.pdf

Науковці нашого інституту представили результати наукових досліджень щодо аналізу кількісних показників виробництва генетичних ресурсів великої рогатої худоби симентальської м’ясної породи (Дєдова Л. О., Джус П. П.); технологічних чинників впливу на продуктивність худоби м’ясних порід (Джус П. П., Войтенко С. Л.); порівняльна оцінка молочної продуктивності корів української чорно-рябої молочної породи з різною спадковістю за голштинською породою (Сидоренко О. В.); характеристики спортивних коней української верхової породи та коней іншого походження за селекційними ознаками (Ільницька Т. Є., Бондаренко О. В.); зв'язку живої маси та неспецифічної резистентності телят (Маковська Н. М., Чулков С. А.).

Реєстрація субʼєктів племінної справи у тваринництві в СУБД “ДЕРЖПЛЕМРЕЄСТР”

18.08.2020Співробітниками лабораторії інформаційних систем спільно з відділом племінної справи у тваринництві управління тваринництва та племінної справи департаменту аграрної політики Мінекономіки, відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №922-20 від 21.05.2020 року здійснено реєстрацію нових господарств у Державному реєстрі субʼєктів племінної справи у тваринництві про що виписано відповідні Свідоцтва. Присвоєно 25 статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві, в т.ч.: у молочному скотарстві – 10; м’ясному скотарстві – 4; свинарстві – 3; конярстві – 1; вівчарстві – 1; бджільництві – 2, рибництві – 4.

 

Про онлайн-семінари

07.08.20206 липня 2020 року нами було проведено І Всеукраїнський онлайн-семінару «Співпраця з проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США. Підсумки участі у 57-й щорічній віртуальній зустрічі товариства кріобіології». Після активної участі науковців інституту  21 – 23 липня 2020 року у 57-й щорічній віртуальній зустрічі вказаного товариства (https://cryo2020.com) нами відібрано матеріали з наданим доступом до презентацій на www.youtube.com для ознайомлення і використання в роботі. Тези вказаної зустрічі: file:///C:/Users/User/AppData/Local/Temp/CRYO2020_Abstract_Book.pdf.

7 липня 2020 року нами було проведено ІІ Всеукраїнський онлайн-семінар «Співпраця з проєктом «BioUkraine» Фундації Україна-США. Підсумки участі у Віртуальній щорічній зустрічі Американського товариства науки про тварин». Нагадаємо, що 19 – 23 липня 2020 року науковці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН брали активну участь у Віртуальній щорічній зустрічі вказаного товариства, https://asas.org/meetings/annual-2020#, http://naas.gov.ua/news/?ELEMENT_ID=6109). Сформовано матеріали зустрічі на основі наданого нам доступу до відповідних презентацій.

Після обговорення відібрані матеріали обох зустрічей направлено науковцям установ-співвиконавців ПНД НААН № 37 «Збереження генофонду порід» та профільних вищих навчальних закладів.