Нове

Про участь Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН у інформаційному дні Британського фізіологічного товариства

3 грудня 2014 року молоді науковці Інституту приймали участь у інформаційному дні Британського фізіологічного товариства, який проходив у Київському національного університету імені Тараса Шевченка.

В першій частині цього заходу було обговорено доповідь «Британське фізіологічне товариство: конференції, премії, гранти», яку презентувала представник товариства, доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, доцент Толстанова Ганна Миколаївна. Вона виклала історичні аспекти заснування та розвитку товариства, особливості його функціонування та правила прийому. Також доповідач ознайомила присутніх з існуючими рівнями участі студентів, аспірантів і викладачів у товаристві та з перевагами членів товариства.

В другій частині інформаційного дня учасники ознайомились із переліком конференцій, конкурсів та грантів Британського фізіологічного товариства. Особливий інтерес у присутніх викликало обговорення питань, які стосувалися можливості участі українських студентів, аспірантів та науковців у міжнародних конференціях та конкурсах, які організовані Британським фізіологічним товариством. Досягнуто попередніх домовленостей щодо вступу науковців Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН до Британського фізіологічного товариства.

Про учать у другій Міжнародній технологічній зустрічі «Нанотехнології та наноматеріали для бізнесу і технологічної сфери»

Науковці Інституту розведенні і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН отримали запрошення взяти участь у другій Міжнародній технологічній зустрічі «Нанотехнології та наноматеріали для бізнесу і технологічної сфери». Захід організовано Національною академією наук України для активізації процесів трансферу технологій та посиленню співпраці наукової сфери з представниками бізнесу та виробничої сфери.

Друга Міжнародна Технологічна зустріч відбулась 28 листопада 2014 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України (м. Київ), слід зазначити, що під час зустрічі поводилась он-лайн трансляція. Було представлено та обговорено понад 20 розробок, які створені в рамках виконання науково-технічної програми «Нанотехнології та наноматеріали», яку виконували різні науково-дослідні інститути НАН України.

Слід відмітити, що в міжнародному трансфері технологій Україна має значний потенціал, який характеризується значною чисельністю наукових установ та високим рівнем освіти науковців. Разом з тим, фактичне місце України на світовому ринку науково-технічних досягнень незначне. Однією з причин є слабка взаємодія між науковцями та виробничою сферою не лише в межах України, але й світу.

Науковці та представники бізнесу мали можливість дивитись пряму трансляцію зустрічі і це було платформою пошуку партнерів для співпраці у спільних наукових проектах та забезпечення трансферу технологій між науковими установами та представниками бізнесу.

Переглянути інформацію про нанотехнології можна на бізнес-порталі «Нанотехнології та наноматеріали» за адресою: http://www1.nas.gov.ua/programs/nano2b/EN/Pages/Fields_EN.aspx

Про участь у відкритій лекції «Спадкові захворювання і генетична схильність до хвороб у собак»

27 листопада 2014 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася відкрита лекція «Спадкові захворювання і генетична схильність до хвороб у собак» в якій брала участь завідувач лабораторії біотехнології Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Оксана Василівна Щербак.

Лекцію прочитав професор ветеринарної медицини та гематології Школи ветеринарної медицини Університету Пенсильванії, директор Penn-Gen Laboratory професора Урс Гігер. Він розповів про клінічні ознаки та діагностику деяких спадкових захворювань, зупинився на практичних рекомендаціях щодо роботи із пацієнтами зі спадковими захворюваннями. Професор Урс Гігер ознайомив присутніх з особливостями роботи відділу медичної генетики Школи ветеринарної медицини Пенстейту. Особливу увагу звернув на тому, що за допомогою сучасних тестів можна проводити аналіз зразків від тварин із різних країн світу. Було обговорено можливості співпраці з професором Урсом Гігером щодо тестування зразків від тварин із рідкісними генетичними захворюваннями. Досягнуто попередньої домовленості щодо надання наукових консультацій професором у режимі on-line.

Нарада щодо реалізації завдань пілотного проекту із створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в НААН

01 грудня 2014 року у Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбулася нарада за участю віце-президента Національної академії аграрних наук України М.І. Бащенка щодо реалізації завдань пілотного проекту із створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в НААН на базі дослідних господарств НААН.

В ході робочих зустрічі начальником відділу генетичних ресурсів тварин Інституту Л.В. Вишневським було презентовано інформацію щодо результатів візиту української делегації до Центру сільськогосподарської інформації Республіки Латвія (10 – 15.11.2014) та акцентовано увагу та тому, який досвід Центру можна перейняти при створенні національної централізованої автоматизованої системи в секторі тваринництва. Також було проведено презентацію пілотного проекту, яку планується здійснити в ході проведення наради з керівниками дослідних господарств.

Учасниками наради було акцентовано увагу на те, що презентацію необхідно доопрацювати в частині визначення чіткої мети проведення пілотного проекту, його основних завдань та кінцевих результатів, мотивації учасників проекту, а також використання отриманих результатів у селекційному процесі дослідних господарств НААН.

Узгоджено проведення наради-семінару з керівниками дослідних господарств НААН щодо реалізації завдань пілотного проекту із створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в грудні 2014 року.

Візит до Республіки Латвія

З 10 по 15 листопада 2014 року на запрошення латвійської сторони українська делегація відвідала Латвійський центр сільськогосподарської інформації (Agricultural Data Centre, Republicas square 2, Riga, LV-1010), координацію діяльності якого здійснює Міністерство землеробства Республіки Латвія.

Склад делегації:

Вишневський Л.В., начальник відділу генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН;

Туряниця А.М., заступник начальника відділу генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН;

Цибенко В.Г., директор Державного підприємства «Дослідне господарство імені Декабристів» (Полтавська область);

Бриль С.М., директор ІТ-компанії Приватного підприємства «Браво».

Метою візиту було ознайомлення з досвідом роботи Латвійського центру сільськогосподарської інформації з питань технології функціонування централізованих баз даних у секторі тваринництва, нормативно-правове та методичне забезпечення процесу оцінки племінної цінності тварин, тощо.

Впродовж візиту були проведені зустрічі з директором Латвійського центру сільськогосподарської інформації Івансом Ворсловим, заступником директора Ерною Галвановською та керівниками структурних підрозділів центру.

В ході цих зустрічей було отримано детальну інформацію щодо функціонування центру та його місця в структурі галузі тваринництва. Центр є наглядовим органом за діяльністю власників тварин (в частині виконання ними вимог ідентифікації і реєстрації тварин, ведення обліку тварин, надання інформації до центральної бази даних, тощо), сертифікує фахівців (контроль-асистентів, техніків штучного осіменіння, експерт-бонітерів), які надають сервісні послуги в галузі тваринництва, акредитує лабораторії з оцінки якості молочної продукції та проводить процедури з визнання племінних організацій, тощо. Тобто в секторі тваринництва Латвії створено єдиний інформаційний простір, який є зручним комунікаційним середовищем для організації збереження, обробки інформації, яка охоплює усі спектри тваринницької галузі та донесення її до користувачів.

Директором Центру досить детально було презентовано національну систему ідентифікації і реєстрації тварин і зазначено, що за результатами аудиту ICAR ця система була визнана такою, що відповідає вимогам європейських директив і центр отримав відповідний сертифікат якості. Фахівці відділу інформаційних технологій та технічного супроводження центру надали інформацію щодо побудови і функціонування центральної бази даних, а також порядку надання доступу до інформації авторизованим користувачам.

Учасники делегації також відвідали лабораторію з оцінки якості молочної продукції (м. Сігулда), станцію штучного осіменіння (м. Сігулда), дві ферми з розведення молочної (м. Сігулда та м. Елгава) та одну з розведення м’ясної худоби (м. Елгава).

Підсумки діяльності дослідних господарств Інституту за 10 місяців 2014 р.

Хлібороби дослідних господарств Інституту підвели підсумки жнив 2014 року. Цьогорічні жнива хоч і розпочались у звичайні строки, проте погодні умови не дали можливості підприємствам одразу включитись у роботу із збирання зернових культур. Першою культурою, що обмолотили хлібороби, був озимий ячмінь. Його зібрано 0,5 тис. т з площі 110 га при середній урожайності 47,8 ц/га (в середньому на Христинівщині урожайність цієї культури склала 40,3 ц/га). Зважаючи на сприятливі погодні умови в період вегетації, трудівники полів виростили добрий урожай озимої пшениці, валовий збір якої склав 4,6 тис. т із середньою урожайністю 51,8 центнера з гектара (середні показники по району – 51,8 ц/га). Сприятливі погодні умови позитивно вплинули на урожайність ранніх зернових та зернобобових культур, особливо ярого ячменю. Врожайність його – 51,5 ц/га (по району – 43,5 ц/га), а валовий збір – 0,8 тис. т. Досягнутий показник урожайності цієї культу у ДП ДГ "Нива" на рівні 56,4 ц/га є другим по району. В 2014 році вирощено добрий урожай озимого ріпаку – 0,4 тис. т. Серед трійки найкращих у Христинівському районі – ДП ДГ «Нива» з урожайністю 53,0 ц/га (середній показник по району – 32,5 ц/га).

Працівниками господарств виконано великий обсяг робіт із заготівлі кормів для тваринництва, зібрано урожай пізніх зернових та технічних культур. Дослідні господарства Інституту одними із перших у районі завершили збір кукурудзи на зерно, яку обмолотили з площі 390 га, валовий збір зерна склав 3,6 тис. т, середня врожайність – 92,9 ц/га. Завершено збирання соняшника. На площі 390 га отримано валовий збір 1,1 тис. т при середній врожайності соняшника 28,0 ц/га. В оптимальні строки та згідно запланованої структури посівних площ господарства завершили посів озимих культур під майбутній урожай. Із посіяних озимих на площі 1313 га, в т.ч. 1110 га – на зерно, 90% знаходяться в доброму, решта – в задовільному стані.

Станом на 1 листопада 2014 року в дослідних господарствах інституту утримувалось 2073 голів великої рогатої худоби, в т.ч. 780 корів, 422 свиней. Надій на одну корову склав 5111 кг (+169 кг до відповідного показника минулого року), що на 119 кг більше, ніж у середньому по сільськогосподарських підприємствах Черкаської обл. Господарствами вироблено 4 млн. т молока (на 3,4 % більше, ніж у 2013 р.), витрати кормів за поживністю на виробництво 1 ц молока знизились на 4%. За підсумками виїзної наради керівників дослідних господарств НААН, що відбулася 21 листопада у м. Біла Церква, за показником молочної продуктивності дійного стада ДП ДГ «Христинівське» визнано одним із найкращих (дев’яте місце) серед 61 господарств академії, що утримують тварин.

Щороку працівники дослідних господарств інституту удосконалюють свою роботу, оптимізують витрати, виконують технологічні операції в оптимальні терміни, що, як наслідок, дає позитивні результати. Так, за підсумками жнив 2014 р. ДП ДГ «Нива» ввійшло в трійку найкращих господарств Христинівщини з найвищою урожайністю зернових.

Засідання вченої ради Інституту розведення і генетики тварин НААН на тему: «Генетико-селекційні та організаційні питання відтворення великої рогатої худоби в Україні»

28 жовтня 2014 року в Інституті розведення і генетики тварин НААН відбулося засідання вченої ради на тему: «Генетико-селекційні та організаційні питання відтворення великої рогатої худоби в Україні». З основною доповіддю виступив завідувач лабораторії відтворення Сергій Володимирович Кузебний.

Особливо велику увагу при обговоренні було приділено організаційним засадам забезпечення штучного осіменіння маточного поголів’я у сільськогосподарських та індивідуальних господарствах населення та кваліфікації зооветеринарних спеціалістів.

На економічних втратах від недоодержання продукції, внаслідок низького рівня відтворення в скотарстві країни, загострив увагу голова вченої ради, директор Інституту Гладій М.В.

За результатами обговорення вчена рада Інституту розведення і генетики тварин НААН визнала ситуацію з відтворенням великої рогатої худоби в Україні такою, що потребує першочергового вирішення. Прийнято рішення звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозицією налагодження перевірки імпортованої спермопродукції бугаїв на предмет генетичної безпеки та покращення підготовки техніків зі штучного осіменіння корів.

Про участь Інституту розведення і генетики тварин НААН у виставках «ІнтерАГРО 2014» та «Animal Farming Ukraine-2014»

28 жовтня в м. Київ розпочали свою роботу міжнародна виставка «ІнтерАГРО 2014» (виставковий центр «КиївЕкспоПлаза»; організатор ТОВ «Київський контрактовий ярмарок») та Міжнародна виставка з тваринництва та птахівництва «Animal Farming altUkraine-2014» (Міжнародний виставковий центр; організатор ДП «Прем'єр Експо»). В роботі виставок взяли участь понад 300 компаній з України та 15-ти країн світу.

В останні роки виставка «ІнтерАГРО4» проводиться в новому форматі: переважна кількість її учасників – виробники сільськогосподарської техніки та устаткування. Цьогорічна експозиція виставки «ІнтерАГРО 2014» була представлена сільськогосподарською технікою, біоенергетикою, органічним та точним землеробством, лабораторним та ваговимірювальним обладнанням, менеджментом та агроконсалтингом. Науковці Інституту розведення і генетики тварин НААН взяли участь у семінарі «Ефективне свинарство». На семінарі висвітлювались актуальні питання генетики та розведення свиней, ефективної годівлі та здоров’я стада, проблеми менеджменту у свинарстві. Під час семінару своїм досвідом поділилися фахівці із провідних українських і зарубіжних господарств, які займаються вирощуванням свиней.

altЕкспозиція виставки «Animal Farming Ukraine-2014» була представлена продукцією, обладнанням та технологіями для сучасного високопродуктивного тваринництва та птахівництва. Діловою програмою виставки було передбачено ряд майстер-класів, семінарів та конференцій.

Науковці Інституту розведення і генетики тварин НААН взяли участь у конференції «Перспективи розвитку свинарства в Україні», організованою Асоціацією свинарів України. На конференції обговорювали пакет євроінтеграційних законів і законопроектів, перспективи виходу української свинини на зовнішні ринки, особливості впровадження в Україні європейської системи розрахунків за туші свиней, потребу в модернізації обладнання та кормів, проблеми оптимізації витрат і правильного вибору постачальника.

Так, під час виставки науковці Інституту встановили ділові стосунки із представниками ТОВ «Триплекс». Ця компанія успішно впроваджує на території України новітні товари (вакцини, ветеринарні препарати, кормами для тварин і птиці, засоби для штучного осіменіння) та технології провідних світових виробників, а також здійснює консультаційно-технічний супровід тваринницьких господарств стосовно питань годівлі та ветеринарії. Досягнуто попередніх домовленостей щодо участі представників лабораторії біотехнології у науково-практичних заходах організованих ТОВ «Триплекс».

Співпраця

altПріоритетним напрямом діяльності Інституту є розширення співпраця з науковими установами НААН. Завершено обговорення угоди про наукову співпрацю з Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН щодо поглибленого вивчення питань годівлі сільськогосподарських тварин та ролі поживності кормів у забезпеченні високого рівня продуктивності молочної худоби.

Про засідання Спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01.

alt21 – 22 жовтня 2014 року на черговому засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 при Інституті розведення і генетики тварин НААН відбувся прилюдний захист дисертацій на здобуття наукових ступенів:

- доктора с.-г. наук за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин Коцюбенко Ганни Анатоліївни на тему «Обґрунтування ефективної системи селекційних методів та технологічних підходів підвищення продуктивності в галузі кролівництва». Науковий консультант – доктор с.-г. наук, професор, академік НААН Бащенко М.І.;

- кандидата с.-г. наук за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин Бодяшової Катерини Валентинівни на тему «Відтворювальна здатність свиноматок та комплектування маточного складу у стадах свиней за різних методів розведення». Науковий керівник – кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник Бірюкова О.Д.;

- кандидата с.-г. наук за спеціальністю 03.00.15 – генетика Мельник Оксани Валеріївни на тему «Особливості генетичної структури різних порід коней за мікросателітними локусами ДНК». Науковий керівник – доктор с.-г. наук, старший науковий співробітник Дзіцюк В.В.;

- кандидата с.-г. наук за спеціальністю 03.00.15 – генетика Куриленка Юрія Федоровича на тему «Біорізноманіття генофонду коней за різними типами генетичних маркерів». Науковий керівник – кандидат біол. наук, доцент Костенко С.О.

За результатами успішного захисту здобувачів рішення про присудження наукових ступенів прийнято одноголосно. Щиро вітаємо здобувачів!

Слід зазначити, що протягом 2014 року всього відбулося 11 засідань Спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 із захисту дисертацій, з них три – на здобуття наукового ступеня доктора с.-г. наук і вісім – кандидата с.-г. наук. Здобувачами стали науковці з Інституту розведення і генетики тварин НААН, Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, Інституту тваринництва НААН, Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН, Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Житомирського державного агроекологічного університету, Подільського державного аграрно-технічного університету, Миколаївського державного аграрного університету.

Про участь Інституту розведення і генетики тварин НААН у семінарі «Використання міжнародних наукометричних баз даних в навчальній та науковій діяльності університету»

17 жовтня 2014 року науковці Інституту розведення і генетики тварин НААН прийняли участь у семінарі «Використання міжнародних наукометричних баз даних в навчальній та науковій діяльності університету», чкий проходив у Навчально-науковому інституті бізнесу Національного університету біоресурсів і природокористування України.

В ході роботи семінару було обговорено доповідь директора Асоціації «Інформатіо-Консорціум» Васильєва Олексія Всеволодовича «Наукометрія у фундаментальних та прикладних наукових дослідження». В своїй доповіді було розкрито основні особливості використання міжнародних наукометричних баз даних, які в мережі Інтернет забезпечують оперативний пошук публікацій за вибраною науковою проблемою, дозволяють проаналізувати ретроспективу видань, здійснити оцінку динаміки та географії необхідних публікацій. Також учасники семінару ознайомилися з особливостями роботи найбільших у світі наукометричних баз даних EBSCO-Host і Scopus, було привернуто увагу на проведення аналізу публікації окремих авторів та наукових установ, здійснення моніторингу наукових журналів.

В ході обговорення доповіді науковцями Інституту розведення і генетики тварин НААН та Національного університету біоресурсів і природокористування України було ініційовано дискусію щодо індексів цитування, які забезпечують адекватну оцінку наукової роботи дослідників і наукових колективів.

Пілотний проект Концепції створення автоматизованої системи «Інформаційна база даних державних книг племінних тварин»

 Інститутом розведення і генетики тварин НААН розроблено Концепцію створення моделі автоматизованої системи «Інформаційна база даних державних книг племінних тварин», яка призначена для державної реєстрації племінних тварин та проведення централізованої оцінки їх племінної цінності.

 Для відпрацювання процесів реєстрації племінних тварин, визначення племінної цінності та технологій функціонування автоматизованої системи пропонується провести пілотний проект із запровадження ведення автоматизованого племінного обліку в дослідних господарствах НААН (молочне і м’ясне скотарство) та створити дослідний зразок централізованої автоматизованої інформаційної системи в НААН на основі вищезазначеної Концепції.

 

 


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ

НАКАЗ

 

30  вересня  2014 року                                                                         №  209

Щодо реалізації пілотного проекту

у дослідних господарствах НААН

 

            У зв'язку з необхідністю запровадження в системі Національній академії аграрних наук України (далі – НААН) сучасного автоматизованого зоотехнічного і племінного обліку та з метою забезпечення ефективного оперативного контролю і управління селекційним процесом в дослідних господарствах НААН, відпрацювання процесів реєстрації племінних тварин і визначення їх племінної цінності, керуючись статтями 7, 11 Закону України «Про племінну справу у тваринництві», спільним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України від 21 березня 2012 року №139/84 «Про організацію та формування системи селекції у тваринництві» та Програмою розвитку молочного скотарства в дослідних господарствах Національної академії аграрних наук України на період до 2015 року, затвердженої наказом НААН від 12 грудня 2011 року № 346

НАКАЗУЮ:

1. Інституту розведення і генетики тварин НААН (Гладій М.В.), державному підприємству «Головний науково-виробничий селекційно-інформаційний центр у тваринництві Інституту розведення і генетики тварин НААН» (далі – ДП «ГНВСІЦТ ІРГТ НААН», Вишневський Л.В.), керівникам наукових установ НААН та дослідних господарств їх мережі (згідно з переліком відповідно до п.2), відділенню зоотехнії (Жукорський О.М.), управлінню наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку експериментальної бази (Савченко І.М.):

- здійснити реалізацію пілотного проекту із створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в НААН на основі розробленої Інститутом розведення і генетики тварин НААН «Концепції створення автоматизованої системи «Інформаційна база даних державних книг племінних тварин» – до кінця 2015 р.;

- визначити відповідальних фахівців за ведення автоматизованого племінного обліку в стадах дослідних господарств та надати їх списки до управління наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку експериментальної бази – до 20 жовтня 2014 р.;

  - скласти перелік програмного забезпечення, яке використовується чи планується до встановлення в дослідних господарствах НААН для забезпечення ведення автоматизованого племінного обліку – до 20 жовтня 2014 р.

2. Затвердити перелік дослідних господарств НААН – учасників пілотного проекту (додається).

3. Управлінню наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку експериментальної бази, ДП «ГНВСІЦТ ІРГТ НААН», керівникам наукових установ та дослідних господарств:

- провести для керівників та фахівців дослідних господарств НААН презентацію пілотного проекту та базового програмного забезпечення - до 01 листопада 2014 р.

 - провести навчання відповідальних фахівців та запровадити ведення автоматизованого племінного обліку і сформувати первинну автоматизовану базу даних племінних тварин для кожного дослідного господарства за затвердженим графіком (додається) - до 01 травня 2015 р.

 - розробити форми вихідних документів (вибірок, звітів), які будуть формуватися за результатами ведення централізованої автоматизованої бази даних та оцінки племінної цінності тварин – до 01 липня 2015 р.

 4. Фінансове забезпечення реалізації проекту (формування первинної в дослідних господарствах та централізованої баз даних племінних тварин, проведення централізованої оцінки племінної цінності тварин, придбання та встановлення базового програмного забезпечення, проведення навчання відповідальних фахівців дослідних господарств) здійснити на договірній основі між дослідними господарствами НААН – учасниками пілотного проекту та ДП «ГНВСІЦТ ІРГТ НААН».

  5. Інституту розведення і генетики тварин НААН та ДП «ГНВСІЦТ ІРГТ НААН» підготувати звіт із проведення пілотного проекту – до 01 грудня 2015 р.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на віце-президента НААН, академіка НААН Бащенка М.І.

 

Детальніше...

Зв'язок з виробництвом. Підвищення кваліфікації зоотехніків-селекціонерів.

altЗ 6 то 10 жовтня 2014 року на базі Державного навчального закладу «Школа підвищення кваліфікації спеціалістів по розведенню сільськогосподарських тварин та племінній справі» (м. Бровари) проводиться навчання з підвищення кваліфікації зоотехніків-селекціонерів племінних господарств та племпідприємств Кіровоградської області.

Традиційно науковці Інституту приймають участь у проведенні таких навчань. 8 жовтня 2014 року завідувач лабораторії відтворення Кузебний Сергій Володимирович провів заняття на тему «Основні причини низького рівня відтворення великої рогатої худоби. Біотехнологічні методи підвищення репродуктивної функції маточного поголів’я. Трансплантація ембріонів».

Начальник відділу селекції молочної худоби та інформаційних систем Братушка Руслан Валерійович на наступному занятті розкрив основні науково-організаційні напрями за темою – «Ведення селекційно-племінної роботи з вітчизняними породами великої рогатої худоби різних напрямів продуктивності, бонітування тварин, визначення комплексного індексу селекційної цінності, оцінка екстер`єру корів різними методами».

Підсумки роботи тваринників державних підприємств дослідних господарств інституту за 8 місяців 2014 року

altЗа даними Державної служби статистики за 8 місяців поточного року поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах України скоротилось на 7,6 % (до 1387,8 тис. гол.), порівняно з відповідним періодом минулого року в т.ч. корів – на 4,1 % (до 545,8 тис. гол.). В нинішніх складних економічних умовах спеціалістам державних підприємств дослідних господарств «Христинівське» і «Нива» вдалося стримати темпи скорочення поголів’я великої рогатої худоби у межах 4 % та зберегти чисельність корів на рівні минулорічної. Станом на 1 вересня в ДП ДГ «Нива» утримувалось 1119 голів ВРХ, в т.ч. 430 корів, у ДП ДГ «Христинівське» - відповідно 925 і 350 голів.

За вказаний період сільськогосподарськими підприємствами України вироблено 1,8 млн. т молока, або на 3,8 % більше, порівняно з відповідним періодом 2013 р. Дослідними господарствами інституту за січень-серпень вироблено 3,2 тис. тонн молока, що на 5 % більше минулорічних показників. Приріст виробництва досягнуто за рахунок підвищення продуктивності корів на 192 кг (4112 кг на корову). За цей же період у середньому по агропідприємствах країни середній надій на одну корову склав 3542 кг, в т.ч. в Черкаській обл. – 4039 кг. З метою подальшого втримання показників продуктивності дійного стада дослідних господарств інституту на досягнутому рівні наразі проводиться значний обсяг робіт зі зміцнення кормової бази.

Вступна сесія

В Інституті розведення і генетики тварин НААН традиційно розпочалася вступна сесія до аспірантури. До складання вступних іспитів допущено 13 осіб, які є колишніми випускниками Національного університету біоресурсів і природокористування України, Білоцерківського національного аграрного університету, Подільського державного аграрно-технічного університету та інших провідних галузевих ВНЗ. Шістнадцятого вересня екзаменаційна комісія Інституту прийняла іспити зі спеціальностей «розведення і селекція тварин» та «технологія виробництва продукції тваринництва». Всі абітурієнти виявили високий рівень фахової підготовки.