Нове

Більше статтей...

Нові можливості міжвідомчого тематичного наукового збірника «Розведення і генетики тварин»

altМіжвідомчий тематичний збірник Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН «Розведення і генетика тварин» є науковим виданням, у якому традиційно висвітлюються оригінальні оглядові та методичні статті вітчизняних й зарубіжних вчених з питань розведення і селекції, генетики, біотехнології, відтворення сільськогосподарських тварин, збереження їх біорізноманіття.

Обопільними зусиллями редколегії збірника «Розведення і генетика тварин» на чолі з відповідальним редактором першим віце-президентом НААН Гладієм М.В. та видавництва «Аграрна наука» пройдено процедуру присвоєння збірнику ідентифікатора цифрового об’єкту (DOI). Наразі за видавничим префіксом 10.31073/abg вийшов індексований у Crossref 56-й випуск збірника (https://doi.org/10.31073/abg.56).

Запрошуємо до співпраці!

Про участь у семінарі «Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу»

alt5 грудня 2018 р. у готелі «Premier Hotel Lybid» (м. Київ) компанією БіоЛабТех ЛТД організовано та проведено семінар «Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу». Захід проведено з метою підвищення кваліфікації, обміну досвідом роботи та налагодженням міжнародної співпраці між фахівцями з молекулярної біології та генетики, а також для контролю якості продукції в сільському господарстві, харчовій та фармацевтичній промисловості.

Слід зазначити, що спікерами семінару були представники компанії БіоЛабТех ЛТД та Українського інституту експертизи сортів рослин (м. Київ), які висвітлили провідні молекулярні методи ідентифікації та типування сортів рослин, перевірки насіння на сортову чистоту та плоїдність, законодавчі аспекти та стандартизовані методики експертної оцінки сортів рослин. Серед учасників семінару були представники комерційних компаній, вищих навчальних та наукових закладів.

Від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН в роботі семінару взяли участь Оксана Щербак та Кирило Копилов. В роботі семінару прийняв участь професор Олександр Любинський (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка).

В режимі науково-оглядової інформації свої доповіді представила фахівець з продукції напрямку агрогеноміка (БіоЛабТех ЛТД) Олена Лисенко, яка детально зупинилась на визначенні сортової чистоти молекулярно-генетичними методами за допомогою систем для ПЛР, капілярного секвенування та електрофорезу. Поділилась досвідом щодо практичного застосування редагування геному рослин системою CRISPR-Cas9 з метою отримання корисних якостей.

Під час дискусійної панелі відбувся обмін думками щодо законодавчих аспектів та стандартизованих методик експертної оцінки сортів рослин та порід тварин. Крім того, наголошено на доцільності застосування новітніх технологій з редагування геному рослин та тварин з абсолютним кількісним аналізом генетичних змін.

Організатори семінару особливу увагу звертали на обмін інформацією про новітні досягнення в редагуванні геному системою CRISPR-Cas9 у фундаментальних та прикладних дослідженнях.

Про візит учнів Гірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

altТрадиційно наприкінці року інститут відвідали учні Гірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області.

4 грудня 2018 року учнів радо зустріли науковці інституту Олена Сидоренко, Оксана Щербак, Марія Добрянська та Любов Стародуб. Вони у своїх доступних для учнів доповідях поєднали цікаві сучасні дані з селекції, генетики та біотехнології у тваринництві. З захопленням діти розглядали цитогенетичні препарати хромосом під мікроскопом. Доповідачі показали об’єкт, що становить національне надбання – Банк генетичних ресурсів тварин ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН і розповіли про особливості забезпечення надійного довгострокового збереження сперми, ооцитів, ембріонів, соматичних клітин сільськогосподарських тварин. Під час екскурсії у відвідувачів виникали запитання, на які вони отримали вичерпні відповіді.

Учні з захопленням проходили коридорами відділу генетики та біотехнології тварин і спостерігали за науковцями, які проводили свої дослідження в лабораторних кімнатах. Особливу зацікавленість учнів викликали експонати музею ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН, які наочно ознайомили відвідувачів із основними віхами розвитку селекційної науки в Україні та доробком вчених.

І звичні запитання до дітей: а чи є у вас дома тварини? А чи вони мають відоме походження? А чи звертались до селекціонерів із своїми улюбленцями для покращення їх продуктивності? А чи мрієте ви бути у майбутньому науковцем і розвивати аграрну науку у нас в інституті? Слід відмітити, що не всі учні ще визначились у виборі фаху, але вони уже знають, що у с. Чубинське є такий науковий заклад, що має матеріально-технічну базу для досліджень та привітних і доброзичливих співробітників.

Слід зазначити, що захід проведено в рамках популяризації аграрної науки та з нагоди святкування 100-річчя Національної академії аграрних наук України.

Міжнародна співпраця

altУ рамках міжнародної співпраці Національної академії аграрних наук України 26 листопада 2018 року в приміщенні Інституту розведення і генетики тварин відбулася зустріч з казахськими науковцями, представни-ками наукової біотехнологічної лабораторії ТОО «Шитемір».

Директор інституту Юрій Павлович Полупан і завідувачі наукових підрозділів ознайомили казахських колег з напрямами наукових досліджень. Особливу зацікавленість гостей викликали питання організації та методології збереження генофонду диких і свійських тварин та збільшення поголів’я, що було пов’язане з роботою ТОО «Шитемір» зі збереження та відновлення популяції диких гімалайських уланів за використання біотехнологічних методів (грантова підтримка фонду науки Республіки Казахстан).

У ході зустрічі члени казахської делегації ознайомилися з роботою банку генетичних ресурсів тварин і лабораторії генетики та біотехнології відтворення. Обговорювалися можливі шляхи подальшої співпраці у питаннях збереження генофонду сільськогосподарських і диких тварин. Значний інтерес викликали питання реалізації генетичного потенціалу та конкурентоспроможності вітчизняних порід великої рогатої худоби, в умовах спекотного клімату Республіки Казахстан.

Про участь у конференції «Kyiv Non-Coding Meeting 2018»

alt21 листопада 2018 року завідувач лабораторії біотехнології відтворення Оксана Щербак взяла участь у конференція «Kyiv Non-Coding Meeting 2018», яка проходила у «Premier Hotel Lybid» (м. Київ). Конференцію організовано та проведено компанією БіоЛабТех ЛТД у партнерстві з Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України з нагоди 100-річчя Національної академії наук України.

Слід зазначити, що ключовими на конференції були виступи Андрія Доманського (Institute of Biotechnology, University of Helsinki, Finland) та Оксани Півень (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України), які висвітлили роль мікроРНК у розвитку та підтримці нейронів та особливостях застосування системи CRISPR для кардіоміогенного перепрограмування фібробластів.

Фахівці з продукції ТОВ БіоЛабТех ЛТД Ольга Зуєва та Олена Драгущенко представили доповіді «Хімічні та фізичні методи трансфекції від Thermo Fisher Scientific: система електропорації Neon Invitrogen» та «Цифрова та кількісна ПЛР від Thermo Fisher Scientific у молекулярно-біологічних дослідженнях».

В роботі конференції прийняв участь відомий український патофізіолог, генетик, професор Віктор Досенко. Слід зазначити, що цей український вчений одним із перших в Україні розпочав дослідження мікроРНК у патологіях серця.

Під час панельної дискусії учасники обмінялись думками щодо сучасних підходів до інтеграції інноваційних наукових технологій та медицини. Наголошено на доцільності виконання фундаментальних досліджень з вивчення ролі мікроРНК у розвитку патологій. Світові дослідження останніх років все більше вказують на роль мікроРНК у функціонуванні багатьох клітинних процесів. Саме тому альтернативні підходи та методи, що спрямовані на вивчення зв’язку окремих мікроРНК із порушенням клітинних процесів мають велике наукове та медико-біологічне значення.

Екскурсія учнів Скандинавської гімназії

altВ рамках популяризації аграрної науки та з нагоди святкування 100-річчя Національної академії аграрних наук України, 13 листопада 2018 року проведено екскурсію науковими лабораторіями Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН учням 11 класу загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Скандинавської гімназії (м. Київ).

Під час екскурсії учням у наглядній та доступній формі було викладено сучасні підходи наукових досліджень у біотехнології відтворення та генетиці сільськогосподарських тварин. Співробітники різних підрозділів Інституту О. В. Сидоренко, О. В. Щербак, М. В. Добрянська та Л. Ф. Стародуб продемонстрували основні елементи цитологічних та молекулярних методів у вивченні генетичної структури тварин, репродуктології і кріоконсервації статевих клітин. Також учні відвідали музей Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, ознайомилися із основними віхами розвитку селекційної науки в Україні та доробком вчених нашого наукового закладу.

Екскурсія учнів Скандинавської гімназіїПро науково-практичний семінар «Реалізація біотехнологічних рішень для відновлення стада свиней миргородської породи в Україні»

alt7 листопада 2018 року за участі кандидата с.-г. наук Оксани Щербак на базі науково-виробничого відділу Інституту свинарства і АПВ НААН (с. Тахтаулове Полтавської області) проведено спільний науково-практичний семінар «Реалізація біотехнологічних рішень для відновлення стада свиней миргородської породи в Україні».

Слід зазначити, що 6 серпня 2018 року у ДП «ДГ ім. Декабристів» Інституту свинарства і АПВ НААН (Миргородський район Полтавської області) у відібраних зразках матеріалу загиблих тварин фахівці виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней. Основне поголів’я миргородської породи свиней було ліквідовано відповідно до плану заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней. Наразі в Україні залишилося близько шести свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи. Ці тварини споріднені між собою та такого наявного поголів’я занадто мало для відновлення породи.

Програмою семінару було передбачено ознайомлення та застосування сучасних біотехнологічних методів відтворення у свинарстві – штучне осіменіння кріоконсервованою спермою кнурів, внутрішньоматкове осіменіння свиноматок малими дозами сперми. Впродовж проведення практичної частини семінару було здійснено штучне осіменіння свиноматки миргородської породи кріоконсервованою еякульованою спермою чистопородного кнура миргородської породи. Слід відмітити, що такий генетичний матеріал накопичено та зберігається в банку генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН.

У ході семінару відбулося узгодження плану дій щодо співпраці інститутів з ефективного впровадження сучасних біотехнологічних рішень для відновлення миргородської породи свиней.

Дотримання принципів академічної доброчесності – запорука запобіганню плагіату

alt1 листопада 2018 року між Інститутом розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН та ТОВ «Антиплагіат» було підписано договір про співпрацю з можливість доступу до сервісу Unicheck для виявлення плагіату у дисертаційних роботах. В обговоренні шляхів співпраці директор інституту Юрій Полупан та директор ТОВ «Антиплагіат» Андрій Сідляренко наголошували, що підвищенню якості освіти та науки в Україні сприяє впровадження принципів академічної доброчесності та покращення академічної мотивації фахівців. Задля її реалізації проводяться конкурси з академічної доброчесності, готуються відповідні методичні посібники та заходи щодо покращення якості написання наукових робіт.

На початку квітня 2018 року ТОВ «Антиплагіат» і Міністерство освіти і науки України уклали Меморандум, згідно якого установи отримали можливість найближчі сім років безкоштовно використовувати надсучасний сервіс перевірки наукових робіт на плагіат.

Про Міжнародну науково-практичну конференцію «Чеський симентал»

alt30 жовтня 2018 року у м. Киві проходила Міжнародна науково-практична конференція «Чеський симентал», організована кафедрою годівлі тварин та технології кормів ім. П.Д. Пшеничного факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України спільно з кооперативом «Chovatelské družstvo Impuls» (Чеська Республіка). В роботі конференції активну участь взяли Леонід Вишневський, Ольга Бірюкова та Олена Сидоренко.

В рамках конференції відбулися виступи чеських колег та представників бізнесу, освіти та науки, що спеціалізуються на годівлі, утриманні та розведенні великої рогатої худоби. Досвідом восьми років співпраці з кооперативом кооперативом «Chovatelské družstvo Impuls» та практичним досвідом адаптації та розведення чеського симентала в Україні поділився директор ПП «Галекс Агро» (Житомирська область) Олександр Ющенко. Також були представлені доповіді щодо годівлі корів та основних моментів її контролю, нових систем управління стадом, здоров’я та вакцинації великої рогатої худоби.

Погоджено шляхи подальшої співпраці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН з господарствами з розведення симентальської худоби. Зокрема, перспективним вбачається продовження співпраці з ПП «Галекс-Агро» у напрямі вивчення біологічних особливостей тварин за органічного ведення скотарства.

Про засідання вченої ради Інституту та Всеукраїнського науково-практичного семінару «Теорія і практика оцінки племінної цінності тварин та закономірності її успадкування»

alt23 жовтня 2018 року на черговому засіданні вченої ради Інституту було розглянуто питання «Стан галузі молочного скотарства та напрями її державного регулювання». Також було проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теорія і практика оцінки племінної цінності тварин та закономірності її успадкування (до 80-річчя доктора с.-г. наук Івана Петровича Петренка). Перед початком роботи голова вченої ради перший віце-президент НААН Михайло Васильович Гладій вручив колективу Інституту Почесну Грамоту Кабінету Міністрів України. Керівництво держави високо оцінило роботу колективу за вагомий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної аграрної науки, впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво та високий професіоналізм.

У доповіді к.е.н. Ольги Володимирівни Кругляк було відмічено, що за умови виваженої політики державного стимулювання і регулювання Україна має потенціал стати одним із вагомих світових виробників високоякісного молока та експортерів молочної продукції. За умови реалізації розробленої «Стратегії розвитку галузі тваринництва на період до 2030 року», чисельність молочних корів до 2030 року можна наростити до 2,6 млн голів та підвищити молочну продуктивність до 6 тис. кг.

Узагальнюючи науковий доробок І. П. Петренка щодо теоретичних питань оцінки племінної цінності тварин та закономірності її успадкування к.с.-г.н. Ольга Дмитрівна Бірюкова відмітила, що автором розроблено теоретичну модель генетичної структури генотипів, що характеризує генетико-селекційні та біологічні процеси в породі. І. П. Петренком розроблено принципово нові методичні підходи до теоретичного аналізу і наукового розуміння генетико-популяційних процесів у тварин за інбридингу, відтворного схрещування, консолідації спадковості помісних тварин, структури генофонду породи за адитивним генетичним потенціалом продуктивності.

Відбулася жвава дискусія з обговорюваних питань. Бажаючи ювіляру міцного здоров’я науковці відмітили, що Іван Петрович продовжує працювати над вирішенням теоретичних проблем розподілу бугаїв-плідників у породах і популяціях за рівнями племінної цінності, успадкування племінної цінності тварин у поколіннях потомства при різних рівнях консолідації, а також поєднаності показників племінної цінності бугаїв у популяції за кількісними селекційними ознаками.

18 жовтня 2018 року Інститут відвідали студенти відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової»

alt18 жовтня 2018 року Інститут відвідали студенти відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової» в рамках проходження навчальної практики на здобуття робітничої професії «Оператор штучного осіменіння тварин та птиці».

Під час візиту в теоретичній частині студентам були прочитані лекції щодо організації відтворення великої рогатої худоби та сучасного стану та перспективних напрямів проведення наукових досліджень з біотехнології відтворення. Провідний науковий співробітник лабораторії біотехнології відтворення Г.С. Шарапа детально зупинився на питаннях належного вирощування ремонтного молодняку, віку плідного осіменіння телиць, що в свою чергу забезпечує подальше продуктивне довголіття тварини. Провідний науковий співробітник С.Ю. Демчук звернув увагу студентів на післяродовий період у самиць тварин, порушення статевої функції та способи її регуляції. Слід зазначити, що по закінченню лекційної частини студенти долучились до жвавого обговорення представленого матеріалу.

В практичній частині візиту студенти поглибили знання з питань зберігання генетичного матеріалу плідників. Студентам було запропоновано прийняти участь в оцінці якості деконсервованої сперми бугаїв та баранів, яку проводила завідувач лабораторії біотехнології відтворення О.В. Щербак. Цікаво та змістовно студентам представила прикладну складову досліджень репродуктивної біотехнології старший науковий співробітник цієї ж лабораторії А.Б. Зюзюн.

Також студенти ознайомились з експозицією музею інституту, де представлені основні наукові дослідження, що проводяться в інституті, нові методики їх проведення, матеріально-технічна база, яка задіяна під час виконання досліджень. Особливу увагу студенти приділили науковим досягненням свого земляка, видатного вченого, організатора аграрної науки Героя України Михайла Васильовича Зубця.

Про розширене засідання комісій спеціалізованої вченої ради Інституту

alt17 жовтня 2018 року відбулося розширене засідання комісій з допуску дисертацій до захисту у спеціалізованій вченій раді Д 27.355.0. на якому було розглянуто докторські роботи:

Кулібаби Романа Олександровича за темою "Теоретичне обґрунтуванням та практична реалізація маркер-асоційованої селекції українських локальних порід курей" за спеціальністю 03.00.15 – генетика;

Ткачової Ірини Володимирівни за темою "Система збереження та удосконалення заводських порід коней в умовах обмеженого генофонду" за спеціальність 06.02.01 – розведення та селекція тварин.

Дисертації підготовлені в Інституті тваринництва НААН. За результатами розгляду робіт одноголосно прийнято рішення про допуск до захисту з врахуванням зауважень. Щиро вітаємо колег!

Семінар «Біотехнологія в різних галузях народного господарства»

alt16 жовтня 2018 року Олена Василівна Сидоренко, завідувач лабораторії банку генетичних ресурсів тварин Інституту взяла активну участь у роботі семінару «Біотехнологія в різних галузях народного господарства» на кафедрі розведення і генетики сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії. Семінар організовано Світланою Леонідівною Войтенко, завідувачем кафедри, для науково-педагогічних працівників академії та здобувачів вищої освіти третього курсу факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва.

У доповідях науковців висвітлено результати їх співпраці з науковцями КНР у проведені досліджень з генетичної інженерії, а також можливості сучасної біотехнології при одержані тварин з бажаними ознаками та досягнень сучасної біотехнології у виробництві продуктів харчування, тим більше що семінар відбувся в Міжнародний день продовольства. Зацікавленість у студентів викликали як самі наукові доповіді так і можливість проходження практики в КНР, як це відбувається в інших університетах та наукових установах системи НААН. Викладачів академії зацікавили висвітлені у доповідях теми, відбувся обмін думками щодо перспектив біотехнологічних досліджень та досвідом співпраці із зарубіжними науковцями і спеціалістами фірм.

Про засідання Спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01.

alt16 жовтня 2018 року на черговому засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 при Інституті розведення і генетики тварин НААН відбувся прилюдний захист дисертацій: Кузіва Маркіяна Ігоровича, провідного наукового співробітника лабораторії розведення та селекції тварин Інституту біології тварин НААН за темою «Онтогенетичні та селекційно-біологічні закономірності формування молочної продуктивності чорно-рябої худоби західного регіону України» на здобуття наукового ступеня доктора с.-г. наук (06.02.01 «Розведення та селекція тварин»). Науковий консультант – доктор с.-г. наук, професор Федорович Є.І.; Колінчука Руслана Васильовича, асистента кафедри мікробіології, фармакології та гігієни тварин Подільського державного аграрно-технічного університету МОН України за темою «Поліморфізм гена BOLA-DRB3 у зв’язку зі схильністю і стійкістю до некробактеріозу в популяціях корів української чорно-рябої молочної породи» на здобуття наукового ступеня кандидата с.-г. наук (03.00.15 «Генетика»). Науковий керівник – доктор с.-г. наук, професор Т.М. Супрович.

За результатами успішного захисту здобувачів рішення про присудження наукових ступенів прийнято одноголосно. Щиро вітаємо здобувачів! Слід зазначити, що від часу перезатвердження нашої Спеціалізованої вченої ради (03.03.2017 р.) всього відбулося сім засідань із захисту дисертацій, з них три – на здобуття наукового ступеня доктора с.-г. наук і чотири – кандидата с.-г. наук. Здобувачами стали науковці з Інституту розведення і генетики тварин НААН, Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, Інституту тваринництва НААН, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету.

Загальноінститутський науково-методичний семінар «Зміни у формуванні «Переліку наукових фахових видань України» та забезпечення академічної доброчесності»

alt8 жовтня 2018 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН проведено загальноінститутський науково-методичний семінар «Зміни у формуванні «Переліку наукових фахових видань України» та забезпечення академічної доброчесності», на якому була представлена доповідь завідувача відділу інтелектуальної власності, маркетингу інновацій та аспірантури Бойко Олени Володимирівни.

У доповіді висвітлено суттєві зміни до «Переліку наукових фахових видань України», внесені з метою об’єктивної оцінки, класифікації та моніторингу наукових фахових видань і підвищення якості опублікованої наукової інформації та інтеграції наших видань до світового наукового простору.

Були також розглянуті запропоновані Міністерством освіти і науки України Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статях тощо) з метою належної реалізації норм Законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту», що стосуються дотримання основних принципів академічної доброчесності та системного підходу до розвитку методів та засобів виявлення плагіату.

Про науково-практичний семінар у ТОВ «Росія»Про підвищення кваліфікації

altВідповідно до системи підвищення кваліфікації кадрів та плану навчання наукових працівників НААН у 2018 році старший науковий співробітник лабораторії біотехнології відтворення Аза Богданівна Зюзюн з 17.09.18 по 20.09.18 проходила навчання в Інституті степових районів імені М. В. Іванова "Асканія-Нова" – ННСГЦВ з питань біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин. За час навчання опрацьовано теоретичні основи та практичні методи культивування гамет овець та методи оцінки якості заморожено-розмороженої сперми баранів. Вивчено використання ДНК-технологій у вівчарстві. Ознайомилась з особливостями отримання ембріонів овець поза організмом та технологією їх кріоконсервації.

Про науково-практичний семінар у ТОВ «Росія»

altУ племінному заводі ТОВ "Росія" Волноваського району Донецької області з розведення української червоної молочної породи великої рогатої худоби 7-10 серпня 2018 року директором Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця Ю. П. Полупаном та старшим науковим співробітником лабораторії червоних порід А. Є. Почукаліним зі спеціалістами господарства проведений науково-практичний семінар з оцінки типу будови тіла корів-первісток. У процесі роботи семінару були використанні різні методи оцінки екстер’єру, а саме взяття промірів та окомірна лінійна оцінка за чинною інструкцією з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід і міжнародною системою відповідно рекомендацій ICAR. Проведена практична експертна оцінка екстер’єру 264 ко-рів первісток.

Про науково-практичний семінар у ТОВ «Нова Нива»

Директором Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця Ю. П. Полупаном та старшим науковим співробітником лабораторії червоних порід А. Є. Почукаліним 2-6 серпня 2018 року проведений науково-практичний семінар зі спеціалістами ТОВ "Нова Нива" Нікольського району Донецької області з питань особливості ведення племінної роботи зі стадом української червоної молочної худоби в умовах роботоферми. Проведено навчання і виконано практичні роботи з інструментальної та окомірної оцінки екстер’єру 206 корів-первісток.

Про міжлабораторний науково-практичний семінар «Досвід використання генетичних та біотехнологічних методів для збереження локальних порід качок у КНР»

27 липня 2018 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН проведено міжлабораторний науково-практичний семінар, на якому була представлена доповідь завідувача лабораторії банку генетичних ресурсів тварин Сидоренко Олени Василівни. У доповіді висвітлено досвід використання біотехнологічних методів для отримання трансгенної птиці, популяційно-генетичного аналізу та селекційної оцінки продуктивних і відтворних якостей качок локальних порід КНР. Експериментальною базою для проведення досліджень слугувала качина ферма компанії Zhejiang Generation Biological Science and Technology Co., Ltd та лабораторія генетики птиці Чжецзянської академії наук (провінція Чжецзян, КНР). В роботі семінару приймали участь науковці та аспіранти Інституту, які активно обговорювали результати наукових досліджень.

В прикінцевому слові першого заступника директора з наукової роботи інституту академіка НААН С. І. Ковтун наголошено про важливість та актуальність питання використання біотехнологічних методів у тваринництві, обміну досвідом генетичних досліджень та перспектив міжнародної співпраці.

Про участь у форумі «Здоров’я нації. Роль стовбурових клітин у процесі регенерації»

18 липня 2018 року на базі Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ) проходив форум «Здоров’я нації. Роль стовбурових клітин у процесі регенерації».

Співорганізаторами форуму виступали Науковий парк «КАРДІО ПЛЮС», Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце». Захід організовано як зустріч наукової та лікарської спільноти з професором Ентоні Аталою (США), експертом в галузі вирощування людських клітин, тканин та органів.

Серед учасників форуму були представники медичних, вищих навчальних та наукових закладів. Також у роботі форуму взяли участь представники Дипломатичного Корпусу. З вітальним словом виступили Уповноважений Президента України з прав дитини Кулеба Микола Миколайович, Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадович Аманмурадов.

Від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця Національної академії аграрних наук України в роботі форуму взяли участь Оксана Василівна Щербак та Ольга Дмитрівна Бірюкова.

Почесний гость форуму Ентоні Атала директор Інституту регенеративної медицини Уейк Форест, завідувач кафедри урології Медичної школи Уейк Форест у Північній Кароліні, практикуючий хірург і дослідник. Він виступив з доповіддю «Можливості регенеративної медицини. Сучасність та перспективи». Професор Атала – один зі світових лідерів нового напряму в медицині, що отримав назву тканинної інженерії. У його лабораторіях ведуться роботи над штучним отриманням людських органів, які успішно працюють в тілі пацієнтів. Він автор низки інноваційних технологій, зокрема створення органів за використання струменевого принтера.

На базі Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ) створено Cryo Life Bank для потреб клітинної та тканинної інженерії. Організатори форуму особливу увагу звертали на революційність розробок професора Атали та перспективність співпраці українських лікарів та науковців із закордонними коллегами у питаннях використання стовбурових клітин.

Про семінар і добір племінних тварин джерсейської породи у Королівстві Данія

На запрошення фірми “Pecus International” (м. Колдінг) 16-17 липня 2018 року директор Інституту Ю. П. Полупан взяв участь у семінарі з питань розведення джерсейської породи великої рогатої худоби у Королівстві Данія. Підконтрольне поголів’я зазначеної породи впродовж 2016-2017 років становило 64910 корів, що складає 12,8% від усіх молочних порід в країні. За цей період середній надій підконтрольних корів джерсейської породи в Данії за 305 днів лактації сягнув 7339 кг за вмісту в молоці 5,97% жиру і 4,20% білка. За якістю молока популяція джерсейських корів Данії є найкращою у світі. Виконані роботи з експертної оцінки та добору нетелей джерсейської породи з метою їхнього придбання для створення племінного стада у СТОВ “Надія” Чернігівської області.