Новини

Підсумки роботи тваринників державних підприємств дослідних господарств інституту за 8 місяців 2014 року

altЗа даними Державної служби статистики за 8 місяців поточного року поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах України скоротилось на 7,6 % (до 1387,8 тис. гол.), порівняно з відповідним періодом минулого року в т.ч. корів – на 4,1 % (до 545,8 тис. гол.). В нинішніх складних економічних умовах спеціалістам державних підприємств дослідних господарств «Христинівське» і «Нива» вдалося стримати темпи скорочення поголів’я великої рогатої худоби у межах 4 % та зберегти чисельність корів на рівні минулорічної. Станом на 1 вересня в ДП ДГ «Нива» утримувалось 1119 голів ВРХ, в т.ч. 430 корів, у ДП ДГ «Христинівське» - відповідно 925 і 350 голів.

За вказаний період сільськогосподарськими підприємствами України вироблено 1,8 млн. т молока, або на 3,8 % більше, порівняно з відповідним періодом 2013 р. Дослідними господарствами інституту за січень-серпень вироблено 3,2 тис. тонн молока, що на 5 % більше минулорічних показників. Приріст виробництва досягнуто за рахунок підвищення продуктивності корів на 192 кг (4112 кг на корову). За цей же період у середньому по агропідприємствах країни середній надій на одну корову склав 3542 кг, в т.ч. в Черкаській обл. – 4039 кг. З метою подальшого втримання показників продуктивності дійного стада дослідних господарств інституту на досягнутому рівні наразі проводиться значний обсяг робіт зі зміцнення кормової бази.

Вступна сесія

В Інституті розведення і генетики тварин НААН традиційно розпочалася вступна сесія до аспірантури. До складання вступних іспитів допущено 13 осіб, які є колишніми випускниками Національного університету біоресурсів і природокористування України, Білоцерківського національного аграрного університету, Подільського державного аграрно-технічного університету та інших провідних галузевих ВНЗ. Шістнадцятого вересня екзаменаційна комісія Інституту прийняла іспити зі спеціальностей «розведення і селекція тварин» та «технологія виробництва продукції тваринництва». Всі абітурієнти виявили високий рівень фахової підготовки.