Новини

Всеукраїнський молодіжний Форум «РОЛЬ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ В АГРАРНІЙ НАУЦІ: УКРАЇНА І СВІТ»

20 лютого 2015 року на базі Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН (ННСГБ НААН) відбувся Всеукраїнський молодіжний Форум «РОЛЬ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ В АГРАРНІЙ НАУЦІ: УКРАЇНА І СВІТ»

Відкрив Всеукраїнський молодіжний Форум директор ННСГБ НААН, член-кореспондент НААН Вергунов В.А.  У своїй промові він висвітлив актуальні питання сьогодення, які покликані вирішувати прогресивні молоді науковці.

З привітальним словом від керівництва НААН виступив начальник науково-організаційного управління, кандидат економічних наук Минка А.П., який окреслив пріоритетні напрямки наукових пошуків молодих вчених з урахуванням положень Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» та Рамкової програми науково-технічного співробітництва країн ЄС «Горизонт 2020».

Основними питаннями, які були розглянуті на Форумі, присвячені сучасним досягненням та розробкам у сфері сільського господарства, ролі молодих вчених як в країнах ЄС, так і в Україні, напрямки співробітництва України з міжнародними науковими установами та підтримки розвитку молодої науки.

Із доповідями виступили:

Грищенко Т.Р. – голова Ради молодих вчених НААН, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник сектору наукознавства Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

Тема доповіді «Шляхи формування наукової культури та іміджу молодого вченого в Україні»

 Ходжаян А.Р. – аспірант Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, магістр спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Лондонської школи бізнесу і фінансів.

Тема доповіді «Досвід молодих вчених у міжнародному співтоваристві»

Трутень О. М. – громадський активіст, координатор по роботі з новаторами та науковим співтовариством в НГО «Greencubator».

Тема доповіді «Перспекиви використання біометану в Україні»

Непомнящих Є.В. – молодший науковий співробітник Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва НААН, учасник програми «Молодь змінить Україну» Фонду Богдана Гаврилишина та Київського Міжнародного енергетичного клубу «Q-club».

Тема доповіді «Досвід Норвегії. Приклад соціального здоров’я нації»

Про участь у Міжнародній виставці «Agro Animal Show 2015»

11 лютого 2015 року в Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (м. Київ, вул. Салютна 2 Б) розпочали роботу виставки для фахівців зернового господарства, тваринництва та птахівництва, плодоовочевої галузі: «Agro Animal Show 2015», «Зернові технології 2015», «Фрукти. Овочі. Логістика 2015». Традиційно виставки організували ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», IFWexpo Heidelberg GmbH та Французька агенція з міжнародного розвитку підприємств (UBIFRANCE) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Федерального Міністерства економіки Німеччини та Уряду Франції.

Науковці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, брали участь у виставці «Agro Animal Show 2015». Цього року виставка висвітлювала останні моделі сільськогосподарської техніки та обладнання, корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики, генетичний матеріал, технології утилізації відходів, техніку та обладнання для утримання та годівлі тварин, новітні науково-технічні розробки.

В рамках виставки було організовано ряд наукових заходів: майстер-клас «Антикризова стратегія в молочному скотарстві»; 5-й науково-практичний семінар «Фактори відродження українського кролівництва» («Створення сімейних кролеферм»); Міжнародний семінар «Рентабельна молочна ферма: все починається з генетики»; 5-й щорічний міжнародний семінар «Моя молочна ферма».

У роботі Міжнародного семінару «Рентабельна молочна ферма: все починається з генетики» від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН взяли участь перший заст. директора з наукової роботи Ю.П. Полупан, заст. директора з наукової роботи С.Ю. Рубан, завідувач лабораторії біотехнології О.В. Щербак та інші. З основними доповідями виступили С.Ю.Рубан та Ю.П. Полупан, ознайомивши присутніх з особливостями та напрямами племінної роботи основних комерційних порід великої рогатої худоби в світі та динамікою породного складу активної частини популяції молочної худоби в Україні. Досвідом щодо особливостей роботи із імпортованими тваринами високої генетичної цінності для розкриття їх потенціалу поділився викладач школи Альфор доктор ветеринарних наук Домінік Ремі. Слід відмітити, що об’єднання виставок «Agro Animal Show 2015», «Зернові технології 2015», «Фрукти. Овочі. Логістика 2015» дало можливість представити в одному місці необхідне для технологічних процесів аграрного виробництва – від первинної обробки землі до кінцевої упаковки сільськогосподарської продукції.

Про науково-практичний семінар «Роль і місце цитогенетичних досліджень у племінному тваринництві».

 

26 січня 2015 р. в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбувся науково-практичний семінар «Роль і місце цитогенетичних досліджень у племінному тваринництві».

 

У роботі семінару взяли участь науковці установ НААН та НУБіП України.

 

Відкрив роботу семінару заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН член-кореспондент НААН Рубан С.Ю., який наголосив, що збільшення виробництва тваринницької продукції можливе завдяки інтенсифікації галузі скотарства та підвищенню генетичного потенціалу продуктивності сільськогосподарських тварин. Знання хромосомного поліморфізму розкриває особливості спадкового матеріалу, що використовується для вирішення селекційних завдань.

 

Учасники семінару прослухали доповіді з таких питань:

 

- аналіз мінливості каріотипу сільськогосподарських тварин;

 

- оцінка поліморфізму мейотичних хромосом у племінному тваринництві;

 

- цитогенетичний аналіз яйцеклітин корів та ембріонів сільськогосподарських тварин;

 

- отримання мезенхімальних стовбурових клітин ссавців та їх цитогенетичний аналіз;

 

- моніторинг цитогенетичних досліджень і оцінка племінних ресурсів коропа в Україні.

 

На завершення обговорення член-кореспондент НААН Рубан С.Ю. наголосив на теоретичному і практичному значенні досліджень хромосомного поліморфізму сільськогосподарських тварин, які є підґрунтям для аналізу породотворного процесу та мають системно використовуватись для реалізації завдань зі збереження генофонду локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин.

 

За результатами проведеного науково-практичного семінару було визначено шляхи подальшого розширеного співробітництва науковців Інституту рибного господарства НААН, Національного університету біоресурсів і природокористування України та Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН щодо оцінки рівня генетичної мінливості та контролю популяційно-генетичних процесів у племінних стадах сільськогосподарських тварин.

 

Пам'яті Павла Платоновича Чубинського

27 січня 2015 року співробітники Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН на чолі з директором Михайлом Васильовичем Гладієм взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення 176-річчя з Дня народження українського науковця, культуролога, громадського діяча, автора слів Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.

Покладання квітів до пам’ятника та вшанування пам’яті великого сина українського народу відбулося на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Хутір Чубинського» (с. Чубинське Бориспільського району).

Про науково-практичний семінар «Молекулярно-генетичні, етологічні та морфометричні методи досліджень у тваринництві (етап I: бджоли).

26 грудня 2014 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбувся науково-практичний семінар «Молекулярно-генетичні, етологічні та морфометричні методи досліджень у тваринництві (етап I: бджоли)», організований спільно з ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича». У роботі семінару прийняли участь 20 науковців установ НААН і НУБіП України.

Відкрив семінар заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, член-кор. НААН Рубан С.Ю., який наголосив на методологічних основах дослідження геному бджоли медоносної, створенні перспективних молекулярно-генетичних систем для проведення моніторингу генофондових популяцій аборигенних підвидів бджіл України, їх генетичної паспортизації на основі встановлених критеріїв чистопородності.

У доповіді головного наукового співробітника відділу генетики Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН, д. с.-г. н. Метлицької О.І. було наголошено на існуючих у світі методах визначення генетичного потенціалу, досліджень підвидової ідентифікації та специфіки аборигенних бджіл, розкрито перспективи комплексного застосування морфо-генетичного підходу для підвищення ефективності селекційного процесу у бджільництві України. Учасникам семінару було презентовано «Методичні рекомендації з морфо-генетичної ідентифікації українських бджіл», що є результатом тривалої та плідної співпраці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН та кафедри бджільництва НУБіП України.

Одне з найважливіших проблемних питань щодо поповнення Банку генетичних ресурсів тварин Інституту біологічним матеріалом аборигенних порід бджіл було піднято знаним вченим у галузі популяційної та прикладної генетики, д. с.-г. н. Подобою Б.Є. Він наголосив на необхідності створення методології тривалого збереження ДНК та статевих клітин бджіл, визначення критеріїв відбору за умови поєднання наукового-технічного потенціалу науковців у галузі бджільництва, генетики та біотехнології установ НААН та вищих навчальних закладів.

На необхідності проведення спільних досліджень із репродуктивної біотехнології медоносних бджіл наголосив у своїй доповіді зав. кафедрою бджільництва НУБіП України, д. с.-г. н., професор Броварський В.Д. Ним було презентовано результати технологічних розробок науковців кафедри з виготовлення мікроманіпуляторів для штучного осіменіння бджолиних маток, підкреслено важливість розкриття феномену тривалого збереження сперми трутнів у спермотеці бджолиної матки для виявлення унікального природного консерванту статевих клітин, наголошено на актуальності відродження робіт, започаткованих в ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича» з кріоконсервації сперматозоїдів бджіл.

Про перспективи подальшого впровадження існуючих спільних розробок кафедри НУБіП України та відділу генетики Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН повідомив професор Поліщук В.П., який наголосив на використанні надійних методів оцінювання племінної цінності та чистопородності для подальшого вдосконалення українських бджіл типу «Хмельницький», а плембджолорозплідник «Прибузькі медобори» потребує допомоги науковців у визначенні за допомогою молекулярно-генетичного аналізу перспективних продовжувачів закладених ліній.

За результатами проведеного науково-практичного семінару було визначено шляхи подальшого розширеного співробітництва науковців кафедри бджільництва НУБіП України, ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича» та Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН щодо розробки методичних підходів та практичного опрацювання молекулярно-генетичних та біотехнологічних методів для нагальних потреб бджільництва України.

Більше статтей...