Новини

Kурси підвищення кваліфікації

З 25 по 29 квітня 2016 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН проведено навчання з підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних працівників. На навчання прибули наукові співробітники установ НААН – Інституту кормів і сільського господарства Поділля, Інституту зернових культур, Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е.Фальц-Фейна та науково-педагогічні працівники аграрних вищих навчальних закладів – Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету, Полтавської державної аграрної академії, Подільського державного аграрно-технічного університету. Слухачі були ознайомлені з напрямами наукових досліджень, матеріально-технічною базою, науковими виданнями інституту. Лекції-семінари за напрямами розведення і селекція тварин, генетика, біотехнологія провели доктори сільськогосподарських наук Ю. П. Полупан, О. І. Метлицька, кандидати наук Г. С. Шарапа, А. П. Кругляк, О. В. Щербак, Д. М. Басовський, Л. Ф. Стародуб. По закінченню навчання слухачі отримали посвідчення про участь у курсах підвищення кваліфікації.

Про Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України»

alt26–27 квітня 2016 року відбувся Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України» (Міжнародний виставковий центр, Броварський проспект, 15). У Форумі взяли участь представники Національної академії аграрних наук України, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України, установ природо-заповідного фонду Мінприроди, профільних закладів науки і освіти, громадських організацій, а також фахівці та науковці зацікавлених організацій та установ.

З вітальним словом від Міністерства екології та природних ресурсів України до учасників Форуму звернулася заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань Європейської інтеграції – Ганна Вронська.

Основним заходом роботи Форуму став круглий стіл «Співпраця установ природно-заповідного фонду та засобів масової інформації. Природоохоронна пропаганда-сучасний стан, проблеми та перспективи». Організаторами виступили Департамент заповідної справи Мінприроди України, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління ВГО «Національний екологічний центр України».

У рамках першого дня Форуму Управлінням екологічного моніторингу, аудиту та атмосферного повітря Мінприроди України проведено круглий стіл «Моніторинг навколишнього природного середовища», участь в якому взяли представники центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів з екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, провідні науковці, освітяни та інститути громадянського суспільства.

Під час проведення форуму проходила церемонія нагородження учасників проекту «Екологія, довкілля та природокористування в Україні». Інститут розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відзначено дипломом переможця в номінації «Лідер агропромислового комплексу України – 2016» за розвиток аграрної науки, розробку та вдосконалення технології, досягнення значних показників продуктивності.

12 – 14 квітня 2016 року в м. Гьодьоло щорічна зустріч представників країн-учасниць робочої групи Європейського регіонального центру зі збереження сільськогосподарських тварин ex situ та in situ при FAO

alt12 – 14 квітня 2016 року в м. Гьодьоло, Угорська Республіка, проходила щорічна зустріч представників країн-учасниць робочої групи Європейського регіонального центру зі збереження сільськогосподарських тварин ex situ та in situ при FAO. За дорученням професора Остапа Жукорського, національного координатора з управління генетичними ресурсами, від України в засіданні групи взяла участь докторант Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Наталія Рєзнікова.

12 квітня 2016 р. учасникам зустрічі представлено організаційні доповіді і обговорено основні вимоги до підписання Меморандуму між європейськими країнами та FAO, а також основного додатку Меморандуму стосовно створення міжрегіонального порталу EUGENA для обміну інформацією та генетичним матеріалом між країнами.

Більш розширений семінар за участі представників FAO і запрошених із заслуховуванням доповідей країн про стан збереження ex situ та in situ відбувався 13 квітня 2016 року, де були представлені узагальнені звіти, надані країнами, зокрема й Україною, для формування Другої доповіді про стан світових генетичних ресурсів тварин та ведення сільського господарства.

14 квітня 2016 року учасники зустрічі відвідали приватну екоферму, що налічує 3 000 тварин сірої угорської породи і буйволів, та ознайомились з виробництвом тваринницької продукції за замкнутим циклом. Цікаво, що для виробництва м’ясної продукції використовується сировина лише аутохтонних порід.

Міжнародний семінар TEI-2016 для науково-педагогічних працівників

15 квітня 2016 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся міжнародний семінар для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Вплив трендів інформаційного суспільства на якість вищої освіти», що реалізовується в рамках ініціативи Microsoft Corp – Tutor Education Initiative (ТЕІ) за підтримки Міністерства освіти та науки України. Ця програма професійного розвитку для науково-педагогічних працівників ВНЗ створена у відповідь на потребу підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності викладацького складу університетів по всьому світі. За минулі роки практичні тренінги Tutor Education Initiative були успішно проведені на базі провідних університетів у Стокгольмі (Швеція), Пекіні (Китай), Абу-Дабі (ОАЕ), окрузі Вашингтон (США), Києві та Львові. У цьогорічному заході прийняли участь більше ста учасників зі всіх регіонів України, серед них завідувач лабораторії інституту Ольга Кругляк.

Відкрив семінар ректор Київського університету імені Бориса Грінченка доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України Віктор Огнев'юк. Почесний гість заходу, перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун наголосила на необхідності використання інформаційної складової для прискорення інноваційного розвитку держави.

Із сучасними трендами у вітчизняній та європейській освіті слухачів семінару ознайомила проректор Київського університету імені Бориса Грінченка з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Наталія Морзе. Формат вебінару дав змогу учасникам прослухати семінари європейських експертів із Польщі та Португалії.

Слухачі також ознайомились із досвідом використання e-learning у навчальному процесі українських університетів. Зокрема, експерти Київського університету імені Бориса Грінченка окреслили основні складові корпоративного стандарту закладу. Співробітники Сумського державного університету ознайомили учасників семінару із створеними відкритими освітніми ресурсами (Open Educational Recourses). Проектні рішення було реалізовано на базі платформи EdX та можливостей пакету Microsoft

Office 365, який у рамках програми «Партнерство в навчанні» за підтримки МОНУ компанія «Майкрософт Україна» надає освітнім закладам на безоплатній основі.

По завершенню міжнародного семінару його учасники отримали відповідні сертифікати.

Міжлабораторний семінар «Теоретичні та практичні аспекти інбридингу у молочному скотарстві».

17 березня 2016 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця відбувся міжлабораторний семінар «Теоретичні та практичні аспекти інбридингу у молочному скотарстві». У роботі семінару взяли участь 44 науковці із чотирьох установ, зокрема із Національного університету біоресурсів і природокористування України, Білоцерківського національного аграрного університету.

У вступному слові заступник директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Ю. П. Полупан наголосив на важливості та актуальності питання інбридингу для молочного скотарства, оскільки вітчизняні молочні породи є «відкритими популяціями» і наразі широко використовується генофонд голштинської породи. Доцент кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України Т. В. Литвиненко зупинилася на методичних аспектах визначення коефіцієнту інбридингу та ролі вітчизняних науковців та практиків у розвитку розуміння механізмів цього біологічного явища.

Учасники семінару обговорювали сучасний стан та перспективи застосування інбридингу в молочному скотарстві України та світу. Також було зосереджено увагу на пошуку шляхів запобігання негативним наслідкам інбридингу у практичній племінній роботі з вітчизняними молочними породами худоби.

За результатами семінару було зазначено, що питання інбридингу у молочному скотарстві є актуальним та потребує подальшого вивчення. Відмічено, що при проведенні племінної роботи в стадах треба уникати інбридингу понад 3 % з метою запобігання зниженню продуктивності та відтворювальної здатності корів, народження нежиттєздатного потомства та ін.

Більше статтей...