Новини

Про регіональну нараду з розвитку м’ясного скотарства

15 жовтня 2015 року науковцями Інституту взято участь у регіональній нараді з питань розвитку м’ясного скотарства, ініційованої Департаментом агропромислового розвитку Волинської ОДА з метою висвітлення основних проблем галузі та можливих шляхів їх перспективного вирішення. У рамках робочої зустрічі учасники наради ознайомилися із технологіями ведення м’ясного скотарства у провідних господарствах Волинської області, обмінялися практичним досвідом селекційного удосконалення племінних стад великої рогатої худоби м’ясних порід, обговорили актуальні питання наукового забезпечення та необхідності державної підтримки розвитку цього напряму тваринництва.

 

Завідувач лабораторії розведення м’ясної худоби

П.П. Джус

На Ковельщині провели «м’ясний» семінар

15 жовтня за ініціативи департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації  представники аграрної галузі обговорили актуальні питання розвитку і ведення галузі м’ясного скотарства, - повідомляє "Волинська газета".
Участь у семінарі взяли поважні гості: директор департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша, доктор сільськогосподарських наук, директор Інституту тваринництва степових районів імені М.В.Іванова «Асканія Нова» НААН України Юрій Вдовиченко, представник фірми «Шауманн» з Чехії Ян Роусек, керівник підприємства з іноземними інвестиціями ТОВ "Ковель-агро-альянс" Юрій Другак, керівники аграрних відомств та агрогосподарств, представники Чернігівської, Житомирської, Хмельницької областей, які разом з Волинською областю вирощують понад 60 відсотків ВРХ м’ясного напряму продуктивності..
«На Волині вирощується 25 відсотків м’ясного стада України, а споживання яловичини українцями не відповідає нормам. З метою збереження галузі було вирішено зібрати нараду», – каже директор департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко.
Учасники наради-семінару ознайомилися з роботою провідних господарств галузі м’ясного скотарства. Зокрема, побували на пасовищах у селі Свидники Ковельського району, де  худобу волинської м’ясної породи випасають пастухи СТзОВ «Зоря» та ТзОВ «Прометей», ознайомилися з роботою фермерського господарства «Перлина Турії», що у селі Задиби Турійського району та СТОВ «Ратнівський аграрій», що на Ратнівщині.
Директор департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша  зазначив, що за останні 5 років поголів’я ВРХ м’ясного напряму продуктивності скоротилося, і сьогодні налічує близько 62 тис. голів (в тому числі – близько 26 тис. корів) в цілому по Україні. Чверть, або 25 відсотків цього поголів’я сконцентровано на Волині. Споживання м’яса та м’ясопродуктів в Україні не досягає раціональної, науково обґрунтованої норми, яку рекомендують науковці та Міністерство охорони здоров’я. У складі м’ясного раціону здорового харчування людини повинно переважати м’ясо яловичини.  
Микола Кваша зазначив, що Мінагрополітики вбачає вихід із цієї ситуації в створенні Асоціації м’ясного скотарства. Окрім того, директор департаменту тваринництва наголосив, що Україна має величезний експортний потенціал, який необхідно розвивати та виходити на міжнародні ринки. Можливо, створювати окремі підприємства, які будуть орієнтовані виключно на експорт.
Щодо державної підтримки, Микола Михайлович повідомив, що у державному бюджеті виділено 250 млн. грн. на підтримку галузі тваринництва. Мінагрополітики включили у документ підтримку згідно 3 напрямів: компенсація вартості закуплених племінних тварин (не більше 12 тис. грн. за голову), компенсація вартості будівництва та компенсація відсотків за кредити, які були взяті на розвиток галузі тваринництва. Микола Кваша висловив сподівання що найближчим часом Постанову затвердять і кошти до кінця року будуть освоєними, зазначають у профільному департаменті.
 Учасники наради погодилися із тим, що назріла потреба створення Асоціації м’ясного скотарства, представником від Волині одноголосно вибрали Валентина Чернецького (керівника «Ратнівського аграрія»).

Закупівельні ціни на молоко в 2016 можуть зрости на 20─25% — експерт

Про це під час круглого столу «Альтернативні ринки для української молочної продукції» повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. «Ціни на молоко в жовтні наступного року можуть бути вищими на 20—25%, ніж зараз», — зазначив він. За його прогнозами, відбудеться це попри очікуване повне закриття ринку Росії з 1 січня 2016. «Зусилля з диверсифікації експорту дадуть певні результати вже в другому кварталі 2016 року. Якщо паралельно почнуть зростати ціни на світовому ринку, це допоможе запобігти падінню цін влітку наступного року», — зазначив Ярмак. Ще однією тенденцією стане ріст частки молока в переробці ґатунків «вищий» та «екстра» — з 23% у 2015 до 35—37% в 2016, а також скорочення частки молока з господарств населення — до 30% і менше.

В Україні виробничі обсяги молочної продукції покривають внутрішній попит

 Детальніше

Навчання з підвищення кваліфікації наукових співробітників у Інституті агроекології і природокористування НААН.

З 28 вересня по 2 жовтня 2015 року науковці Інституту проходили навчання в Інституті агроекології і природокористування НААН за напрямами:

* Агроекологічний моніторинг.

* Економіка природокористування та охорона навколишнього природного середовища.

* Збереження біорізноманіття та біобезпека.

Відкрив семінар директор Інституту агроекології і природокористування НААН, доктор економічних наук, професор, академік НААН Орест Іванович Фурдичко, який у своїй доповіді окреслив сучасний стан агроекологічної науки та презентував наукові розробки інституту. Доктор біологічних наук, академік НААН Анатолій Леонідович Бойко присвятив свою лекцію питанням дослідження вірусів у біотехнологічних процесах, їх діагностики та профілактики. Про наукові основи біоіндентифікації ґрунтів та мікробні технології у вирішенні завдань агроекології доповіли співробітники відділу агроекології і біобезпеки інституту. Значення органічного землеробства та перспективи його розвитку на прикладі дослідного господарства «Сільськогосподарська дослідна станція Інституту агроекології і природокористування НААН» окреслив його директор Андрій Васильович Вдовиченко. Крім того, слухачі курсів прослухали лекції з питань збалансованого розвитку сільських територій, ролі природних ресурсів в умовах децентралізації влади, еколого-хімічних процесів в агроландшафтах, фітопатогенного фону в органічному землеробстві. Практичні заняття проводились на базі лабораторій органічного виробництва, моніторингу агробіоресурсів, аерокосмічного зондування агросфери.

По закінченню навчання слухачі отримали Посвідчення про навчання на курсах підвищення кваліфікації наукових працівників.

Більше статтей...