Новини

Круглий стіл «Система роботи з породами молочної худоби та організації виробництва в молочному скотарстві на сучасному етапі»

21 травня 2015р. в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбувся круглий стіл «Система роботи з породами молочної худоби та організації виробництва в молочному скотарстві на сучасному етапі», організований Відділенням зоотехнії НААН та Інститутом розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН.

етою проведення заходу було обговорення напрямів і методів селекційно-племінної роботи в молочному скотарстві України у відповідності до запитів виробництва.

В роботі круглого столу взяли участь віце-президент НААН академік НААН Бащенко М.І., в.о.академіки-секретарі Відділень зоотехнії НААН доктор с.-г. наук Жукорський О.М. та ветеринарної медицини НААН член-кореспондент НААН Мандигра М.С., директори наукових установ з тваринництва, провідні вчені, представники центральних органів влади, племінних господарств та громадських організацій.

У доповідях наголошувалось на завданнях і методах селекційно-племінної роботи з червоно-рябою молочною та симентальською породами, чорно-рябою і червоною, бурою молочними породами, шляхах їх вирішення.

Учасники круглого столу обговорили питання оптимізації виробництва продукції тваринництва, надали пропозиції щодо змін програм розведення і селекції великої рогатої худоби (молочні породи) на період до 2025 р.

Під час обговорення питання щодо перспектив розвитку молочного скотарства за категоріями господарств і природнокліматичними зонами України акцентувалась увага на тенденціях розвитку молочного скотарства в різних категоріях товаровиробників, логістиці виробництва, перспективі створення так званого «молочного поясу» виробників молока, заходах щодо підвищення ефективності виробництва, покращення якості молочної сировини тощо.

Учасники круглого столу одностайно підтримали рішення про необхідність збереження спеціального режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств

За підсумками роботи круглого столу прийнято резолюцію.

«У І кварталі 2015 року зріс експорт молока, вершків незгущених та молока згущеного», - директор Департаменту тваринництва

У першому кварталі 2015 року вдалося наростити експорт молока та вершків незгущених на 71%, молока згущеного на 187%. Експорт молочної сироватки зменшився на 27%, масла тваринного на 10% та сирів - 80%. Загалом експортовано молокопродуктів на рівні минулого року (25 млн 138 тис. дол США). Про це повідомив директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша.

«У цьому році в усіх категоріях господарств поголів’я ВРХ збільшилось на 500 тисяч голів. В тому числі поголів’я корів збільшилось більше ніж на 15 тисяч голів. Також збільшення власного виробництва молока планується досягнути за рахунок покращення технологій виробництва у сільськогосподарських підприємствах. Як наслідок, досягнуто зростання надоїв та стабілізація чисельності поголів’я корів. За чотири місяці поточного року середній надій на одну корову зріс на 101 кг та становить 1711 кг молока», - зауважив Микола Кваша

За його словами, відбувається помірне зростання закупівельних цін на молоко від сільськогосподарських підприємств на 15,3% (4,76 грн/кг) та господарств населення на 4,5% (3,03 грн/кг). «Згідно досліджень Антимонопольного комітету різниця в закупівельних цінах у домогосподарствах та фермерських господарствах пов’язана з різними логістичними витратами та різною якістю молока», - повідомив директор Департаменту тваринництва.

Він наголосив на важливості залучення інвестицій у галузь для збільшення поголів’я худоби і нарощування обсягів виробництва продукції.

Конгрес вчених економістів-аграрників

14 травня 2015 року директор Інституту Михайло Васильович Гладій та старший науковий співробітник відділу економіки племінних ресурсів та дослідних господарств Ольга Володимирівна Кругляк взяли участь у засіданні чергових зборів членів Конгресу вчених економістів-аграрників, які відбулися в рамках Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми та перспективи міжнародної інтеграції аграрного сектору економіки України” у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».

У заході прийняли участь більш як 300 учасників з України, Німеччини, Франції, Білорусі, Литви, Казахстану, Молдови та інших країн, народні депутати України Тарас Вікторович Кутовий та Іван Григорович Кириленко, віце-президент НАН України Сергій Іванович Пирожков, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Іванович Лапа, директори та провідні фахівці науково-дослідних установ, ректори та науково-педагогічні працівники.

З вітальним словом до членів Конгресу та учасників конференції звернувся президент НААН Ярослав Михайлович Гадзало. Він підкреслив надзвичайно важливу роль вітчизняної аграрної науки на сучасному етапі розвитку економіки держави. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Іван Григорович Кириленко наголосив на проблемах аграрного сектору, що загострились внаслідок військових дій на сході країни: втрата експортних ринків, девальвація національної валюти, відсутність державної фінансової підтримки та кредитних ресурсів тощо. Керівник Проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» Фолькер Зассе закликав до більш тісної співпраці бізнесу та науки.

Серед найбільш актуальних напрямів досліджень сучасної агроекономічної науки, що доповідались на засіданні:

* сучасний стан та перспективи міжнародної інтеграції аграрного сектору України;

* формування євроінтеграційної моделі сільського розвитку в Україні;

* українське фермерство на шляху до євроінтеграції;

* перспективні ринки світу для української агропродовольчої продукції.

Подальші напрями діяльності Конгресу вчених економістів-аграрників окреслив академік НААН Петро Трохимович Саблук.

По закінченню Міжнародної науково-практичної конференції учасники затвердили резолюцію про консолідацію зусиль вітчизняної науки і практики на шляху до успішної міжнародної інтеграції України.

Хід проведення весняно-польових робіт у дослідних господарствах

За розрахунками експертів, цьогорічна весняна посівна кампанія для вітчизняних аграріїв подорожчала на 60 – 90 %, залежно від культури. Незважаючи на складну фінансово-економічну ситуацію, дослідні господарства Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН провели посів ранніх зернових та зернобобових культур в оптимальні строки та з дотриманням наукових рекомендацій щодо технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Завершився посів ярого ячменю на площі 298 га, кукурудзи – 400 га, соняшника – 410 га та сої на 40 га площ. Під гречку відведено 30 га, яку заплановано посіяти в третій декаді травня. Завершено підживлення озимих культур. Господарства забезпечені мінеральними добривами та засобами захисту рослин у повному обсязі.

З днем науки

     

      Сьогодні ми відзначаємо День науки. Тільки спираючись на розвинену науку, можна побудувати динамічну конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток та соціальну єдність суспільства. Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших вчених, має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Високий професіоналізм українських вчених високо цінується в усьому світі. Владі належить докласти максимум зусиль для його реалізації.

      Бажаю кожному з Вас нових творчих успіхів, нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам! Міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції і росту, нових відкриттів на славу Науки та України!

      З повагою директор інституту, академік НААН                   М.В. Гладій

Більше статтей...