Новини
Про стажування в Китаї
|
Про загальноінститутський науково-практичний семінар «Проблеми гістосумісності сільськогосподарських тварин для оцінки їх адаптації»
Молодший науковий співробітник лабораторії генетики Мохначова Наталія Борисівна представила доповідь «Генетика головного комплексу гістосумісності (ГКГ) великої рогатої худоби BOLA». Питання які виникли у учасників семінару стосувалися загальної структури ГКГ великої рогатої худоби та його відмінність від людського. Особливу увагу учасників семінару привернула доповідь доктора с.-г. наук Супрович Т. М. «Поліморфізм гену BOLA DRB3 та його асоціації із захворюваннями у різних порід великої рогатої худоби». У ході обговорення представленого матеріалу розглянуто алельний спектр гену BoLA-DRB3.2 основних світових порід великої рогатої худоби, проаналізовано асоціації між BoLA-DRB3.2 алелями і різноманітними хворобами худоби. Представлені власні дослідження двох українських молочних чорно-рябої і червоно-рябої порід на предмет виявлення алельного різноманіття екзона 2 гена BoLA-DRB3 та встановлення можливих асоціацій між алелями і схильністю корів до маститів. Тетяна Михайлівна наголосила, що у вітчизняних порід визначено високий рівень алельного різноманіття гена BoLA-DRB3. Молодшим науковим співробітником лабораторії генетики Палькіною Марією Дмитрівною представлено доповідь «Головний комплекс гістосумісності у комах». Науковим співробітником лабораторії селекції червоних порід А.Є. Почукаліним було відзначено високий рівень генетичних досліджень, які проводяться в лабораторії генетики інституту у співпраці з ПДАТУ. В заключному слові доктор с.-г. наук К.В. Копилов зауважив про необхідність подальшого проведення даних досліджень у рамках завдання 37.00.01.01 «Дослідження генетичної структури аборигенних, локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин України для визначення молекулярно-генетичних маркерів продуктивності та адаптації», виконавцем якого є інститут. Про участь у ХVІ Міжнародній науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів та студентів «Актуальні проблеми ветеринарної медицини»
У її роботі взяли участь понад 270 учасників з України, Чеської Республіки, Румунії, Республік Польща та Республіки Молдова, в трьох секціях «Біологія тварин, якість і безпека продукції тваринництва», «Заразна патологія тварин», «Незаразна патологія тварин» були представлені пленарні, усні та стендові доповіді. Відкрив пленарне засідання, директор НДІ здоров’я тварин Дмитро Засєкін, який ознайомив гостей зі здобутками факультету ветеринарної медицини і підбив підсумки роботи за рік. Від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця Національної академії аграрних наук України в роботі конференції взяла участь завідувач лабораторії біотехнології, кандидат сільськогосподарських наук Оксана Василівна Щербак, яка представила стендову доповідь «Аналіз ооцит-кумулюсних комплексів кішки свійської (Felis catus)». Під час постер-сесії була проведена творча дискусія, на якій розглянуто перспективи використання яйцеклітин кішки свійської в технології клонування хижих та свійських котячих. Наголошено на доцільності використання статевих клітин і ембріонів цього виду тварин для проведення комплексних досліджень щодо вивчення ембріогенезу поза організмом і в рамках збереження генофонду хижих котячих. Під час роботи конференції організатори та гості із-за кордону – професори Йозеф Іллек (Університет ветеринарної медицини та фармації, Чеська Республіка), Аурел Даміан (Університет анатомії та ветеринарної медицини), Йозеф Ніцпонь (Вроцлавський університет наук про життя). Особливу увагу звертали на епізоотичну ситуацію у світі та в Україні зокрема, збільшенню кількості хвороб тварин, появу нових. І це все на тлі постійного росту потреби у тваринному білкові: за прогнозами до 2020 року вона збільшиться на 50 %. ХVІ Міжнародна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів та студентів «Актуальні проблеми ветеринарної медицини» стала гарною традицією збиратися щороку для наукової дискусії, з метою розуміння на якому етапі знаходиться наука. Адже, у світі розпочалася четверта промислова революція, яка пов’язана з біологією і робототехнікою, тому дуже важливо бачити виклики і перспективи, які стоять перед сучасною наукою та розуміти, що ринок праці теж зміниться і потребуватиме нових фахівців. Про участь України у засіданні робочих груп з Документації та інформації і Збереження ex situ Європейського регіонального центрального пункту з генетичних ресурсів FAO
На зустрічі обговорювалися питання санітарних та ветеринарних особливостей передачі генетичного матеріалу між країнами, формування уніфікованої угоди щодо передачі та придбання генетичного матеріалу, обговорено стан підписання Меморандуму порозуміння країнами та представниками EUGENA (Європейська мережа банків генетичних ресурсів тварин) та узгоджено основні моменти роботи даних груп на наступний рік. Протягом зустрічі було представлено результати опитування країн щодо стану національних банків генетичних ресурсів тварин. Було представлено оновлений інтерфейс сайту Європейської інформаційної системи біорізноманіття сільськогосподарських тварин (EFABIS). Наведено аналіз відвідувань інформаційної системи EFABIS, запропоновано нові засоби для поліпшення роботи відвідувачів, представлено звіти додаткових груп з формування засобів оцінки ризиків та тенденцій генетичних ресурсів тварин, а також особливості оцінки гірських та транскордонних порід світу і можливості використання EFABIS для оцінки цих порід. XV Всеукраїнська конференція молодих вчених та аспірантів «Селекційні, генетичні та біотехнологічні методи збереження, поліпшення і використання генофонду тварин»
Відкрив конференцію директор інституту академік НААН М. В. Гладій. У конференції взяли участь молоді вчені та аспіранти з галузевих науково-дослідних установ НААН, вищих навчальних закладів. Також було представлено наукову доповідь з Республіки Молдова. Молодими науковцями підготовлено 43 повідомлення. Ними узагальнено накопичений світовий та вітчизняний досвід з питань вдосконалення і збереження генетичних ресурсів у тваринництві, обґрунтовано перспективні напрями розвитку галузі. Наукові доповіді оцінювало журі з провідних учених ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН та Білоцерківського НАУ. Переможці конкурсу, які зайняли перші три місця, були відзначені грошовими преміями. Матеріали конференції опубліковано окремим виданням. |
- Про участь у шістнадцятому Всеукраїнському конгресі вчених економістів-аграрників
- Про стажування в Китаї
- Про участь у Літній Школі проекту Жана Моне модуль програми Еразмус+ «Інструменти, політика та кращі практики захисту довкілля у Європейському Союзі: виклики для України»
- Про участь науковців інституту у Міжнародному науково-практичному семінарі «Канадський день молока»