З 17 по 18 вересня 2024 року проходила 6-та конференція з Феногеноміки, організована Чеським центром Феногеноміки (м. Прага, Чеська Республіка). Формат конференції передбачав офлайн та онлайн-режим, чим було забезпечено участь доповідачів із різних країн світу (Сполучені штати Америка, Нідерланди, Швейцарія, Китайська Народна Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Австралія, Велика Британія, Малайзія, Французька, Португальська, Італійська та Азербайджанська Республіки, Республік: Корея, Словенія, Польща).
Від Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН дистанційно прийняла завідувачка лабораторії біотехнології відтворення Оксана ЩЕРБАК. Вона взяла активну участь в обговоренні питань щодо розробки моделі для оцінки функції генів in vivo та для генної терапії й редагування генома; напрацювань з генної та клітинної терапії; напрацювань з розробок генної терапії рідкісних захворювань.
Метою конференції було ознайомлення вчених та молодих науковців з можливостями генної інженерії, прогресивними методами фенотипування та візуалізації, утримання SPF-тварин. Програма конференції складалась із тематичних, секційних та постерних доповідей. Слід відмітити, що доповіді були інформативними та гарно ілюстрованими. Слухачам надавалась можливість задавати питання, як офлайн так, і в онлайн-режимі.
Варто зазначити, що Чеський центр Феногеноміки є членом Європейської наукової інфраструктури для моделювання захворювань людини та Міжнародного консорціуму фенотипування мишей. Його наукові дослідження спрямовані на всебічний і систематичний аналіз впливу мутацій генів на втрати деяких функцій у мишей.
Отримана під час конференції інформація буде використана для забезпечення освітнього процесу здобувачів вищої освіти наукового ступеня доктора філософії за освітньо-науковою програмою 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та 091 «Біологія та біохімія.