Враховуючи, що підготовка здобувачів ступеня доктора філософії в аспірантурі наукової установи здійснюється за освітньо-науковою програмою відповідної спеціальності й не може обійтися без залучення науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти до викладання освітніх компонент професійної підготовки чи проведення педагогічної практики, Інститут розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця 27 листопада 2024 року провів навчання – семінар за участі викладачів наукової установи та Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Зі вступним словом виступив директор інституту, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН Остап ЖУКОРСЬКИЙ. Під час роботи семінару були розглянуті питання сучасних викликів у вищій освіті, вимог до ОНП, навчально-методичного комплексу навчальної дисципліни тощо. Особливості підготовки аспірантів в науковій установі висвітлили Світлана КОВТУН, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, перший заступник директора з наукової роботи ІРГТ імені М.В. Зубця; Юрій ПОЛУПАН, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, головний науковий співробітник ІРГТ імені М.В. Зубця; Світлана ВОЙТЕНКО, доктор сільськогосподарських наук, професор, зав. відділом інтелектуальної власності, маркетингу інновацій та аспірантури ІРГТ імені М.В. Зубця, а дійсність навчання в аспірантурі закладу вищої освіти – Ольга ШАПРАН, Юрій ШАПРАН, Антоніна РОЗСОХА. Пані Ольга ШАПРАН, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та педагогічної інноватики, голова навчально-методичної ради Університету Григорія Сковороди в Переяславі, акцентувала увагу на останній зміні спеціальностей, оновленні стандарту вищої освіти, побудові програм нормативних і вибіркових дисциплін, розробці навчально-методичного комплексу дисципліни, силабусу, висвітленні методичної літератури на сайті університету, оцінюванні здобувачів. Юрій ШАПРАН, доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі, наголосив на давніх, добрих зв’язках інституту і університету в плані підготовки аспірантів, ознайомленні студентів із новітніми розробками в біології, а також необхідності мати такі сучасні методичні і професійні складові підготовки здобувачів, як навчально-методичний комплекс дисципліни. Особливості його розробки лежить в площині вимог установи чи ЗВО, а також МОН. Детально про особливості сучасної підготовки аспірантів в університеті розповіла Антоніна РОЗСОХА, кандидат педагогічних наук, професор кафедри освітології та педагогічної інноватики, завідувачка відділу аспірантури та докторантури УГСП. Вона наголосила на необхідності дотримання вимог до викладачів, які працюють з аспіратами, розповіла про досвід впровадження програми Moodl, яка допомагає в наш непростий час здобувачам вивчати відповідну дисципліну, акцентувала увагу на атестації аспірантів за результатами наукової роботи.
Доповіді виступаючих викликали багато питань у наукових співробітників інституту, які викладають навчальні дисципліни у аспірантів. В обговоренні прийняли участь співробітники інституту Олена СИДОРЕНКО, Любов СТОРОДУБ, Ольга БІРЮКОВА, Павліна ДЖУС, Оксана ЩЕРБАК. Вбачається за доцільне розробка силабусів, зміна сертифікатів відповідних спеціальностей, спільні напрацювання за відповідними освітніми компонентами, проведення спільних досліджень, особливо в блоці збереження біорозмаїття.
Науковою і освітянською спільнотою визнано актуальність проведення таких заходів, що не лише продовжує добрі традиції спілкування науки з освітою, але й дає можливість пізнання нового.