Оксана ЩЕРБАК, завідувачка лабораторії біотехнології відтворення Інституту взяла участь у ІІІ конференції з міжнародною участю «Шлях до батьківства: можливі інструменти збереження майбутнього 3», яка проходила 21 листопада в «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (м. Київ)

   Захід організовано та проведено багатопрофільним медичним центром «Medical Plaza» з метою ознайомлення з останніми досягненнями та інноваціями репродуктивної медицини, обговорення складних клінічних випадків та обміну досвідом провідних фахівців галузі.

   Робота конференції проходила у двох секціях, присвячених новітнім підходам у репродуктивній медицині та клініко-лабораторній діагностиці безпліддя. Цікавими були доповіді секції «Клініко-лабораторна діагностика в програмах лікування безпліддя». Модератором цієї секції була Тетяна МАКСИМЕЦЬ, медичний директор Центру планування сім'ї та репродукції людини «Medical Plaza».

   Ембріолог МЦ «Medical Plaza», кандидат біологічних наук Сергій ЗАІКАВ своїй доповіді детально виклав етапи та важливість передімплантаційного генетичного скринінгу в рамках екстракорпорального запліднення. Звернув увагу на те, що генетичне дослідження ембріона дає змогу не тільки точно оцінити хромосомний набір, а й виявити дрібні порушення в них, і такі дослідження призначаються на ранніх стадіях розвитку зародка ще до його трансплантації в порожнину матки.

   Доповідь «Методи дослідження мікробіому ендометрію: виклики та перспективи» представила Олеся ДАНЬЧАК, клінічний фармаколог, фахівець в галузі мікробіологічних досліджень та діагностики інфекцій. Вона зазначила, що мікробіом ендометрію характеризується широкою різноманітністю видів бактерій та лактобацил, що в свою чергу може бути прямою причиною переривання вагітності.

   Єлизавета КАРИЧЕНСЬКА, біолог МЦ «Medical Plaza», в своїй доповіді детально зупинилась на методах дослідження еякуляту в програмах лікування безпліддя, а лікар-акушер-гінеколог МЦ «Medical Plaza» Давід ШАХБАЗОВ предствив доповідь за темою «Фолікулометрія – рутинний метод на озброєнні репродуктолога». Доповідач зазначив, що в репродуктивній медицині для оцінки функції яєчників і прогнозування овуляції необхідно проводити ультразвуковий моніторинг. Завдяки цьому методу лікарі отримують цінну інформацію про стан репродуктивної системи жінки, що допомагає у плануванні лікування та розробці індивідуальних стратегій для успішного досягнення вагітності.

   Про сучасні генетичні тести в практиці репродуктолога доповіла Вікторія БАДЮК, кандидат медичних наук, доцент, генетик, заступник головного медичного директора з лабораторного забезпечення ММ «Добробут». Вона зазначила, що наразі методи генетичної діагностики є потужним інструментом не тільки для лікарів, а і для ембріологів та репродуктологів. Відмітила, що деякі цитогенетичні дослідження мають рутинний характер, але без комплексного генетичного скринінгу лікарі-репродуктологи не починають програми екстракорпорального запліднення.

   Про важливість скринінгу ламкої Х-хромосоми у жінок з передчасною недостатністю яєчників розповіла лікар-акушер-гінеколог Ольга ПРИТУЛЯК (МЦ «Medical Plaza»).

   Слід відмітити, що незважаючи на повітряну тривогу, яка була оголошена в м. Києві, конференція продовжила свою роботу. Учасників розмістили в укритті, де вони продовжили знайомство з останніми досягненнями та інноваціями в репродуктивній медицині.