Впродовж 12–14 лютого 2025 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) відбулась Міжнародна виставка ефективного тваринництва та птахівництва «Agro Animal Show 2025».
Цього року виставка мала бізнес-формат, спрямований на просування сучасних технологій у галузях тваринництва та птахівництва і стала місцем зустрічі професіоналів та початківців. На експозиції виставки було представлено останні моделі техніки та обладнання, корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики, генетичний матеріал, технології гноєвидалення та утилізації відходів, техніка і обладнання для утримання та годівлі тварин, а також новітні науково-технічні розробки.
Від Інституту участь у роботі виставки взяла Оксана ЩЕРБАК, завідувачка лабораторії біотехнології відтворення тварин.
Програма ділових заходів, що відбувались у рамках виставки, включала ряд конференцій, семінарів-практикумів, дискусійних панелей, круглих столів, наукових доповідей та інтерактивних презентацій з найбільш актуальних питань розвитку агарного сектору. Серед них найбільшу зацікавленість у відвідувачів викликала V ювілейна конференція «Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси», організована агромедіа-агенцією Sapienza спільно з партнерами – освітня платформа AgriAcademy та Українська плодоовочева асоціація. Конференція складалась із двох блоків, які було присвячено «Освітнім можливостям, експортним шляхам, інвестиціям та технологіям» та «Позиціонуванню та просуванню локальних виробників. Ніші. Інновації. Унікальність».
Другий блок відкрив Ігор ВІШТАК (директор Департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства України). Він поінформував учасників над чим наразі працює Мінагрополітики України, а також відповів на запитання присутніх щодо законодавчих ініціатив і програм держпідтримки аграріїв.
Також учасники конференції жваво обговорювали доповіді представлені Владом ІЛЬЇНОВИМ (Head of Products AGRO.RIA) щодо агротехніки, яку найчастіше шукають та купують українські фермери та Михайлом НАГОРНЯКОМ (засновник інноваційної селекційної компанії «Мнагор») щодо використання можливостей ШІ для створення нових сортів кукурудзи.
Під час виставки Оксаною ЩЕРБАК та Іриною ЛОБАЧОВОЮ (Інститут тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова “Асканія-Нова” – Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства) було ініційовано та проведено панельну дискусію спільно з представниками ТОВ «ТБ «УКРАЇНСЬКІ ВЕТЕРИНАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ» щодо ультразвукової діагностики органів відтворення корів. Було окреслено переваги застосування сучасних УЗД сканерів для діагностичного дослідження стада та оцінки стану здоров'я тварин. Наразі на ринку УЗД сканерів широко представлені бездротові ультразвукові сканери та мобільні додатки на 3 смарт пристрої. Застосування таких сучасних пристроїв забезпечує комплексне рішення та індивідуальний підхід до уникнення проблем із репродукцією сільськогосподарських тварин.
Слід зазначити, що агровиставка «Agro Animal Show» проходила одночасно з міжнародними виставками «Зернові технології» та «Фрукти. Овочі. Логістика». Ці аграрні виставки проходять під спільним брендом «АгроВесна».
Саме такий підхід до організації виставкових проєктів забезпечує представників аграрного сектору виявити оптимальні рішення для підвищення ефективності як вузькоспеціалізованого, так і диверсифікованого агробізнесу.