Впроваджуючи добру традицію зустрічі провідних науковців України із здобувачами вищої освіти ступеня доктора філософії 2 квітня 2025 року було проведено гостьову лекцію завідувачки лабораторії генетичних ресурсів тварин Олени СИДОРЕНКО для аспірантів Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН. Лекторка для спілкування із аспірантами спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» вибрала актуальну тему: «Сучасні інформаційні системи у тваринництві» і на прикладі вітчизняних та міжнародних ІТ-розробок, а також власних наукових напрацювань, наголосила на необхідності аспірантів мати змогу використовувати сучасні інформаційні системи, призначені для управління виробничими і селекційними процесами у тваринництві, а також у освітньому процесі.
Багато часу було приділено можливостям засновування прогресивних комп’ютерних програм у біології, особливо – генетиці, для аналізу ризиків втрати популяцій тваринного світу та їх відновлення, для моніторингу і визначення господарськи корисних ознак у скотарстві та свинарстві. Значну увагу було акцентовано на ведення автоматизованої бази у молочному скотарстві.
Висвітлені Оленою СИДОРЕНКО питання узгоджуються з відповідними загальними та спеціальними компетентностями ОНП. Лекція супроводжувалася презентацією, що сприяло кращому розумінню питання, яке висвітлювалося.
З урахуванням того, що виконання дослідницької роботи ґрунтується на експерименті, а отже розподілі тварин на групи, вона зупинилася на необхідності використання статистичного аналізу отриманих результатів досліджень за використання програми MS Excel, де за відповідних формул і функцій можна визначити як середні показники, так і коефіцієнти мінливості, кореляції, регресії, дисперсії та визначити достовірність відповідних показників. Лекторка на прикладі результатів власних наукових досліджень продемонструвала можливість статистичного аналізу експериментальних даних, побудови графіків, що слугуватиме не лише написанню дисертаційної роботи, але й сприятиме апробації результатів наукових досліджень аспірантів під час роботи конференцій, семінарів тощо. Презентація висвітлюваного матеріалу допомагала краще засвоїти матеріал лекції.